W 2015 roku na blogu pojawiło się aż 158 wpisów. Lepszych, gorszych, różnych. Ostatni dzień roku wydaje się dobrą okazją, by przypomnieć te najlepsze.

Kolejność jest trochę losowa, nie byłam w stanie stworzyć rankingu od najlepszego do najgorszego, ponieważ teksty poruszają różną tematykę i nie sposób wrzucić ich do jednego worka.

Kryterium wyboru też było różne: najczęściej komentowane, najchętniej czytane lub po prostu te, z których ja sama jestem dumna.

Miłego czytania :)

1. Śniadanie u Tiffany’ego i lekcja kobiecości.

“Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni lubią kobiety z pazurem. Te które doskonale wiedzą, czego chcą, ale jednocześnie nie sprzeniewierzą się samej sobie tylko po to, żeby to dostać. Takie które potrafią używać swojej kobiecości na swoją korzyść. Cały czas jednak grając fair i nie wykorzystując mężczyzn, ani przede wszystkim nie okłamując ich. Takie które wiedzą kiedy się wycofać i nie tracą głowy dla pierwszego lepszego miłego słowa czy komplementu.”

2. Przepis na… udany związek :)

“Przepis na udany związek nie jest jak zupka chińska instant w proszku, którą wystarczy wsypać do kubka i zalać wodą. Wymaga trochę pracy, ale jednocześnie daje zdecydowanie więcej satysfakcji.

Mamy 21. wiek. Czas nieskończonych możliwości, technicyzacji, podróży w kosmos, in vitro i klonowania. Jednocześnie okres największej ilości rozwodów w historii.”

3. Jak wzbudzić, a przede wszystkim podtrzymać, zainteresowanie mężczyzny.

“Owszem, wielu mężczyzn obróci się za skąpo ubraną kokietką, paradującą w szpilkach. Jednak prawie żaden nie zobaczy w niej materiału na kobietę swego życia. Sztuka polega więc na umiejętnym zaprezentowaniu swoich kształtów, jednak bez przesadnego odsłaniania ciała. Stwarza to możliwość „rozpakowania prezentu”, a nie od dziś wiadomo, że to właśnie ten moment budzi największe podniecenie. To właśnie rozpinanie tych kilku dodatkowych guziczków, stymuluje całą magię.”

4. Elegancki styl. Zasada 3 kolorów.

“Prawda jest taka, że nie ważne jest, czy rzecz którą nosimy, jest modna czy nie. Umiejętność polega na odpowiedniemu skomponowaniu i wyeksponowaniu naszych największych atutów. Oraz na tym, aby nie przesadzić z kolorami. Kolory są bardziej istotne niż sam gust. I w sumie można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że jeśli jakaś osoba potrafi dobrać strój kolorystycznie, to ma gust.”

5. Jak osiągnąć więcej, robiąc mniej. + planer do pobrania.

“Zawsze marzyłam o tym, żeby mieć pełną kontrolę nad swoim dniem, tygodniem, miesiącem. Teraz gdy mi się to udało i wiem, że wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie, robię wszystko, by tej możliwości nie zmarnować. I wykorzystać każdą minutę jak najlepiej. Staram się kreować swój dzień od samego rana, zostawiając jednocześnie miejsce na zmiany, niespodzianki, powolność, kreatywność i bycie samą ze sobą.”

6. Zmiana nawyków w 52 krokach, czyli roczny Maraton Minimalisty.

“Żyjemy w czasach kiedy liczy się przede wszystkim szybkość i efektywność. Nie potrafimy cieszyć się z nic nie robienia lub po prostu „bycia”. Przyjęło się, że najważniejszym życiowym priorytetem jest sukces, wysoki dochód, konsumpcja i zaspokajanie zachcianek. Zauważmy jednak, iż w przyrodzie lew nie poluje, kiedy nie jest głody. Nawet jeśli w jego zasięgu znajduje się zwierzyna łowna. Nie martwi się o przyszłość i, tak jak inne zwierzęta, żyje w czasie teraźniejszym. To samo uświadamiają nam wszystkie wielkie religie świata – materializm jest tylko złudnym i nietrwałym szczęściem. Nigdy nie uda nam się mieć i osiągnąć wszystkiego.”

7. Jak zwalczać stres? 22 niezawodne sposoby.

“Nie wierzę w to, że można prowadzić życie całkowicie wolne od stresu. To stres napędza nas do stawiania czoła wyzwaniom, a życie bez jakichkolwiek wyzwań jest po prostu nudne.

Jednocześnie jednak jestem święcie przekonana, że większość stresu, jest zupełnie niepotrzebna i może być wyeliminowana za pomocą kilku łatwych kroków. Oczywiście nie jest to rzecz do osiągnięcia w jeden dzień, ja staram się uczyć tego, jak zwalczać stres, już od dłuższego czasu i nadal nie skończyłam. Jednak myślę, że jest to cel naprawdę wart zachodu.”

8. Jak skutecznie zarządzać czasem. Tworzenie list zadań.

“Brak czasu często sprawia, że zapominamy nie tylko o tym co mamy do zrobienia, ale i o ty kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Tworzenie list pozwala nam odciążyć umysł i osiągnąć klarowność. Filozofia zen poleca podporządkowanie się pewnym regułom po to, by móc się od nich uwolnić i osiągnąć spełnienie. Podobnie jest z listami rzeczy do zrobienia – pozwalają nam ogarnąć własne życie oraz jednocześnie osiągnąć większą jasność i lekkość umysłu.”

9. Joga, czyli źródło niewymuszonej elegancji.

“Elegancję zwykło się mylnie utożsamiać z czymś zupełnie powierzchownym, z modą i postawą pozbawioną głębszej refleksji. Jest to daleko idące nieporozumienie. Każdy człowiek powinien mieć elegancję nie tylko w sposobie ubierania, lecz także, a w zasadzie przede wszystkim, w ruchach i postawie.”

10. Jak się zmotywować do pracy? 10 skutecznych sposobów.

“Zapamiętajcie sobie więc raz na zawsze: nie ma czegoś takiego jak sytuacja bez wyjścia. Nie istnieje takie bagno, z którego nie moglibyśmy o własnych siłach się wygrajdać. Małymi, dziecięcymi kroczkami, możemy bardzo łatwo wrócić na odpowiednie tory.”

11. Jaka jest jedyna, skuteczna dieta odchudzająca?

“My też nie dajmy sobie zrobić wody z mózgu kolejną dietą czy superproduktem. Jedzenie ma być przyjemnością i fizjologią, a nie poczuciem winy i obowiązku. I to samo starajmy się już od najmłodszych lat przekazać naszym dzieciom.

Chyba że do końca świata chcemy być jak Bridget Jones i żyć w zawieszeniu pomiędzy kolejną dietą odchudzającą a poradnikiem na temat lepszego życia. Bo w każdym filmie, nawet tym totalnie abstrakcyjnym, zawsze jest jakieś nasze odbicie.”

12. Bądź offline, czyli bądź naprawdę.

“Obecnie nasz czas spędzony poza zasięgiem sieci, telefonu czy innego rodzaje elektroniki staje się coraz krótszy. Taniejące pakiety internetowe oraz dostępność tabletów i smartphone’ów  sprawiają, że jesteśmy online prawie cały czas. Przeglądamy Facebooka i różne inne portale przed samym położeniem się spać, często nawet leżąc już w łóżku, uniemożliwiając jednocześnie naszemu organizmowi wyciszenie się i wprowadzenie w stan zasypiania. Ponadto zwykle ustawiamy budzik w telefonie, skutkiem czego staje się on pierwszym przedmiotem, który ląduje w naszych rękach z samego rana.”

13. Świadome jedzenie. Mindful eating.

“W obecnych czasach jedzenie schodzi na coraz dalszy plan w stosunku do całej gamy różnych innych aktywności. Jeśli czytasz ten wpis, podgryzając w międzyczasie to i owo, jesteś żywym przykładem tego, o czym piszę. Zwykliśmy połykać śniadanie w drodze do pracy, lunch staje się najlepszym czasem na sprawdzenie tego co dzieje się w internecie, kolacja natomiast obowiązkowo przed telewizorem, byleby tylko nie ominął nas jakiś megahit. Inna sprawa, ile razy łapiesz się na tym, że nie wiadomo kiedy zniknęła cała czekolada, podczas gdy planowałaś zjeść tylko kawałek? Najśmieszniejsze, jednak niestety często prawdziwe, jest to, że najbardziej świadomi spożytego posiłku stajemy się w momencie zmywania naczyń. PO jedzeniu.”

14. Joga – jak zacząć? Czyli joga dla początkujących.

“Niektórzy uważają jogę za drogę duchowego rozwoju.  Są również tacy, którzy ćwiczą z ciekawości lub chęci podążania za modą. Tak naprawdę nie ma powodów lepszych i gorszych, a każdy bodziec skłaniający Cię do aktywności fizycznej jest tym dobrym.

Jeśli jednak myślisz, że joga to nudne, monotonne i powolne ćwiczenia połączone z przesiadywaniem godzinami w pozycji lotosu, to grubo się mylisz.”

15. Jak zacząć wcześnie wstawać.

“Mówi  się, że rano jesteśmy najbardziej produktywni (serio, sprawdziłam to na sobie i potwierdzam, a do rannego ptaszka jest mi naprawdę, bardzo, bardzo daleko). Może się więc zdarzyć, że wstając wcześniej uda Ci się zrobić całą masę rzeczy, możliwe że nawet więcej niż zwykle przez cały dzień. Twój umysł jest wypoczęty, skory do współpracy. Dodatkowo wypluwa kreatywne pomysły jak na zamówienie. Nie zmarnujcie tego ;)”

16. Mój minimalizm kosmetyczny.

“Przegląd mojej aktualnej pielęgnacji, opartej gównie na kosmetykach o naturalnym składzie.”

17. Współczesna dama, bo damą się jest a nie bywa.

“Jako kobiety jesteśmy silne i samowystarczalne. Brniemy w świat męski bez oglądania się za siebie. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych albo sytuacji, które by nas przerosły. Mimo wszystko często mam wrażenie, że tęsknimy za pewnego rodzaju etykietą. Marzy nam się prawdziwy gentelman, szarmant, rycerz na białym rumaku. Wypatrujemy oczy za stylem, przejawiającymi się przede wszystkim w sposobie ubierania, urządzeniu mieszkań, zachowaniu i obyciu. Szukamy sposobu na zaklęcie rzeczywistości, w której króluje populizm, jednakowość, tandeta, brak stylu i ogłady.”

18. Minimalizm kosmetyczny – droga do naturalnego piękna.

“Piękno ma to do siebie, że zawsze jest kwestią subiektywną. I bardzo dyskusyjną. Mimo wszystko jednak chyba każdy zgodzi się z tym, że piękno to nie tylko ładna buzia i figura modelki. Dochodzą do tego, teoretycznie nieuchwytne dla oka, jednak podświadomie wychwytywane czynniki takie jak: pewność siebie, duma, dobre samopoczucie we własnej skórze, energia, pasja, zaangażowanie czy postawa ciała.

Kobieta która czuje się pociągająca, rzeczywiście taka jest. Dlatego też najważniejsze jest to, by poznać siebie, zaakceptować i nauczyć się podkreślać wszystkie swoje atuty.”

19. Jak nie marnować czasu, czyli opisz swój dzień.

“Marzeniem każdego jest mieć więcej czasu. Jednak nie każdy ma ochotę zastanowić się i przeanalizować na co tak naprawdę go zużywa.”

20. Otwarty umysł – czyli jak otworzyć się na zmiany.

“Chcąc zmienić cokolwiek w naszym życiu musimy być otwarci na modyfikacje. Nie chodzi tu wcale o wywrócenie całego naszego życia do góry nogami w przeciągu jednego tygodnia, ale o nienegowanie tego co nadchodzi. Los często stawia przed nami różnego rodzaju szanse i nowe rozwiązania, jednak to od nas zależy czy będziemy chcieli z nich skorzystać.”


Na koniec jeszcze moje instagramowe #2015bestnine. Cieszę się, że i tam ze mną jesteście i że jest Was aż tak wiele! Dziękuję :) dla tych którzy nie wiedzą – podglądać mnie można również na Instagramie.

simplife.pl_full


Korzystając z okazji chciałabym życzyć Wam wszystkiego co najprzecudowniejsze na ten nadchodzący rok. Czuję w kościach, że będzie wspaniały :)

Chętnie poczytam o Waszych refleksjach dotyczących mijającego roku. A także o planach na ten nowy i wspaniały :)

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close