Czerwiec dobiegł końca, przed nami nowy miesiąc pełen odkryć i inspirujących momentów. W końcu przeważająca jego część upływać nam będzie w energii zodiakalnego Raka.

To był intensywny miesiąc, pełen energii i możliwości. Przesilenie letnie przypomniało nam o sile natury i, przynajmniej mnie, jak zawsze zainspirowało do łączenia się z jej magicznymi cyklami. Tym razem moment przesilenia spędziliśmy poza domem, dlatego zamiennie chciałabym zaproponować Wam termin spotkania na żywo na wspólnym rytuale 7.7 – ale o tym później.

Czerwiec był również czasem, kiedy mogliśmy zacząć zgłębiać swoje emocje. Sezon Raka skierował naszą uwagę na rodzinę i dom – ten w swoim wnętrzu i ten fizyczny. To czas refleksji i słuchania intuicji. Z resztą właśnie temu tematowi poświęciłam sporą część Ebooka Sezon Raka. Jeśli będę miała przestrzeń, postaram się na bieżąco dzielić ta pracą na storiskach, bo czuję, że dla wielu osób będzie to motywujące.

Retrogradacja Neptuna w Rybach i ogólnie sezon Raka podpowiada nam, aby zwolnić tempo, zanurzyć się w nasze wewnętrzne doświadczenia i słuchać głosu intuicji. Aktualny czas to okazja do odnalezienia spokoju i powrotu do tego, co w nas najprawdziwsze.

Tymczasem jak zawsze mam dla Was tapety z kalendarzem na lipiec. Do wyboru są aż 4 wzory :)

Jak się czuję…

Jak się czuję… to pytanie, które często zadajemy innym, zwykle w formie “co tam?”, sami też często je słyszymy i zwykle zdawkowo odpowiadamy coś w rodzaju “a spoko, wszystko w porządku.”

Ale czy naprawdę dajesz sobie czas na to, by obserwować jak się czujesz?

Czy jesteś w pełni świadomy/a swoich emocji, myśli i fizycznego samopoczucia?

Często pędzimy przez życie w pośpiechu, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się w naszym wnętrzu. Ale teraz, właśnie w sezonie Raka, jest czas, aby się zatrzymać i zadać sobie pytanie: Jak JA się czuję?

Pytanie to często też zadaję Wam we wstępie do naszych medytacji na żywo – kolejna już w poniedziałek.

Niezależnie jednak od tej medytacji, poświęć chwilę na prawdziwe zanurzenie się w swoje emocje, aby odkryć, co się dzieje w twoim sercu, umyśle i ciele. Zidentyfikuj swoje emocje, nazwij je i pozwól im przepłynąć przez ciebie.

Bądź łagodny/a i akceptuj, co się pojawia.

To jest twój czas i przestrzeń, aby poznać siebie i z tego poziomu zadbać o siebie na każdym poziomie.

Co robię…

Spędzam ostatnio naprawdę fajny czas. Kocham lato. I uwielbiam cały sezon Raka – zapewne przez to, że jest to mój znak zodiaku. A może wcale nie przez to?

Tak czy inaczej ten czas ma dla mnie jakąś magię. Przesilenie letnie, moc słońca, długie dni, wieczory, które pachną zupełnie inaczej niż w pozostałych porach roku.

Poza tym lato to u nas nagromadzenie ważnych wydarzeń. Moje urodziny, imieniny, rocznica ślubu (w tym roku już 8!), a od teraz dołączają do tego również urodziny Małej. To już za nieco ponad miesiąc!

Swoją drogą – szukam prezentu z tej okazji, więc jeśli masz coś, co sprawdziło lub sprawdza się u Twojego dziecka, to napisz proszę.

Kiedy to minęło? Nie mam pojęcia! Niepodważalnie jednak mam już przed sobą niezwykle ciekawego człowieka, który już nawet maluje swoje pierwsze obrazki ;)

Pracuję nad…

Pracuję mało, bo w końcu to lato. I u mnie zawsze jakoś zupełnie nieplanowanie wszystko zwalnia. Za to jesienią garnę się do pracy. A z tego co wiem, wiele osób ma zupełnie odwrotnie.

Pracuję nad kolejną edycją Ebooka Zodiakalnego. Tym razem Sezon Lwa więc będzie się dużo działo w mocy serca i manifestacji.

I tu chciałabym dodać jak zawsze 2 kwestie:

Po pierwsze: ebook nie jest przeznaczony TYLKO dla osób spod danego znaku zodiaku. Ebook jest dla wszystkich, którzy chcą świadomie wykorzystać moc tego sezonu. W tym czasie słońce znajduje się w Baranie, Byku, Raku… co oznacza, że wpływ tej konstelacji jest szczególnie silny. Dlatego ebook zawiera porady i wskazówki, które pomogą Ci wykorzystać energię tego czasu na swoją korzyść, niezależnie od Twojego znaku zodiaku.

Po drugie: zawarte w ebookach ćwiczenia mają charakter ponadczasowy, czyli nie trzeba koniecznie wykonać ich np. w konkretnym nowiu. Tak samo jak z medytacjami czy afirmacjami, które tam znajdziecie – to narzędzia, które wspierać Was mogą na co dzień, niezależnie od czasu czy pory roku. Każdy z ebooków ma swój motyw przewodni, dyktowany przez zodiak, dlatego jeśli ten temat Cię woła, to sięgaj po nie w dowolnym czasie.

Dotychczasowe ebooki:

 • SEZON BARANA to cele i intencje,
 • SEZON BYKA skupiony jest na powrocie do ciała, uziemieniu i celebracji życia,
 • SEZON BLIŹNIĄT to otwieranie się na nowe perspektywy
 • SEZON RAKA to praca z emocjami i intuicją
 • a w przygotowaniu SEZON LWA

Tutaj znajdziesz ebooki >>>

Jestem wdzięczna za…

Jestem ogromnie wdzięczna za głębokie piękno tego miesiąca. Udało nam się wyjechać na niezwykły tygodniowy urlop i spędzić ten czas w Grecji. To jedno z tych miejsc, w których czuję się jak w domu.

Jeśli zaś chodzi o miejsca, w których czuję się jak w domu – ostatnio brakuje mi Indii. Obserwuję sobie, co to uczucie przyniesie.

Jestem wdzięczna za warsztaty jogi, które poprowadziłam w tym miesiącu u nas w Kuziówku. To był wspaniały czas ogromnej regeneracji! Miałyśmy nawet aparat polaroid, przywieziony przez jedną z uczestniczek i o matko! Jakie to jest cudne mieć uchwyconą chwilę tak od razu, bez żadnych powtórzeń. Bo tak to wiadomo jak to jest – nie pamiętam już od kiedy obiecuję sobie, że wywołam trochę zdjęć… i nic!

Pysznie jadłyśmy. Motywem przewodnim, jak na lato przystało, były truskawki.

A wisienką na torcie zaproponowana przez Julię kawa z tonikiem. Piłam już coś takiego, ale jakoś mi nie podeszło… a tutaj bomba! Być może to kwestia tego, że tonik był jakiś inny, bo różowy i słodki?

No i oczywiście zapraszam do nas do Kuziówka – to idealne miejsce na organizację warsztatów jogi, medytacji, kobiecych kręgów czy innych form rozwoju. Na bieżąco możecie zawsze sprawdzać w kalendarzu zarówno wolne terminy jak i warsztaty, do których można dołączyć.

A jeśli o mnie chodzi – w tym roku poprowadzę już tylko jedne jogowe warsztaty, na które serdecznie Was zapraszam. Tu szczegóły warsztatów.

Pozostając w tematach jogowych – dodałam nowy termin Kursu Nauczycielskiego – przełom roku, jesień i zima. Marzyła mi się taka zupełnie nowa odsłona, wszystkie trzy poprzednie były wiosenno-letnie. Jeśli więc czujesz, że to coś dla Ciebie – zapraszam.

Jestem wdzięczna za każdy nowy dzień, który obdarza mnie życiem i możliwością doświadczania tego pięknego świata.

Wdzięczna jestem za zdrowie, które umożliwia mi cieszenie się każdą chwilą i realizację moich marzeń.

Wdzięczna jestem za to, że mogę być tu i teraz, świadomie doświadczając piękna i obfitości życia.

Jestem wdzięczna za każdy dar, który otrzymuję i obiecuję czerpać z nich pełnymi garściami.

A za co ty jesteś wdzięczna/y w tym miesiącu?

Pamiętajcie, że wdzięczność jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które pomagają nam skupić się na pozytywnych aspektach naszego życia, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Czytam…

Czytając podsumowanie z zszłego miesiąca uświadomiłam sobie że nie dokończyłam Radykalnego wybaczania – Colina Tippinga. Nie wiem, czy też tak macie, że często jakaś książka cieszy “do połowy” a potem o niej zapominacie? Ja często tak mam i dotyczy to nie tylko słabych książek, ale również naprawdę, jak choćby ta właśnie. Postaram się więc dokończyć.

W tym miesiącu zaś “odkurzyłam” czytnik a wraz z nim Autobiografię Jogina, którą czytałam jakieś sto lat temu i teraz robię to drugi raz. Jeśli nie znacie, to polecam. Ja zamierzam włączyć ją do zalecanej literatury do moich kursów nauczycielskich.

Druga książka z tego miesiąca to Być tak naprawdę autorstwa Marianny Gierszewskiej. Przeczytałam na ten moment ok. 1/3, ale już teraz mogę śmiało stwierdzić, że jest naprawdę wartościowa. I jednocześnie cieszyć się, że teraz młode dziewczyny mogą sięgać po coś takiego, a nie jak za naszych czasów – po Bravo Girl czy Cosmopolitan ;)

Oglądam…

Dokończyliśmy Mildred Pierce i nic więcej. Dla tych więc którzy nie znają, wkleję poniżej opis z zeszłego miesiąca:

To pięcioodcinkowy miniserial HBO, który znakomicie odmalowuje realia Ameryki lat 30. i 40., a jednocześnie skupia się na uniwersalnych tematach takich jak macierzyństwo, relacje, pragnienie niezależności i równouprawnienie.

Kate Winslet wciela się w rolę Mildred Pierce z pasją i wrażliwością, co sprawia, że jej postać jest pełnokrwista i realistyczna. Jej kreacja to prawdziwy majstersztyk, który wprowadza widza w intymny świat bohaterki.

Tempo serialu jest dość powolne. Oprawa wizualna i kostiumy zasługują na szczególne uznanie, ponieważ oddają klimat tego czasu. Z resztą cały serial sprawia wrażenie bycia “z dawnych czasów” a jest bodajże z 2011.

Serial sklasyfikować możemy jako dramat, który oferuje głębokie spojrzenie na trudności życia kobiety w tamtych czasach.

Polecam!

Zwiedzam…

W tym miesiącu odwiedziliśmy Grecję. Za nami pierwszy lot z Małą i… poszło jak po maśle. Mam więc gotowość i ochotę na kolejne. W końcu lato dopiero się rozkręca. Pierwszy raz byliśmy na wakacjach tak w sezonie. U nas zwykle był to raczej wrzesień/październik. Dlatego ten wyjazd nie był jak zwykle przedłużeniem wakacji, ale raczej wprowadzeniem do nich. I to jakim miłym!

To był nasz trzeci raz w Grecji, tym razem Peloponez, poprzednio Ateny, Artemida i Kreta i podtrzymuję to, że czuję się tu jak u siebie!

Tapety z kalendarzem na lipiec do pobrania

I tu do wyboru są aż 4 wersje:

 • kalendarz księżycowy
 • joga
 • palmy
 • z pamiętnika młodej zielarki

Pobierz tapetę na lipiec >>>

Każda z nich jest też oczywiście w wersji na telefon.

Pobierz tapetę na lipiec >>>

Gotowy do druku kalendarz

Dopełnieniem tapet jest kalendarz do druku – zawsze z tym samym motto na dany miesiąc co tapeta.

Pobierz kalendarz na 2023 >>>

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

 • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
 • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
 • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close