Marzec był absolutnie przepiękny, dzielony między Indie i Polskę, więc i dzisiejszy post będzie mocno zdjęciowy – lubię tak sobie pozbierać wszystko na pamiątkę.

Oraz też zostawiam przypomnienie dla siebie: wydrukuj w końcu zdjęcia!

Drukujecie zdjęcia? Ja jestem w tym koszmarnie opieszała. Obiecuję sobie odkąd urodziła się Mała, że zrobię z tym porządek, że np. co kilka miesięcy będę robiła selekcję i drukowała – bo wiadomo, że przy dziecku tych zdjęć robi się setki – ale na ten moment nic z tego.

Biorę sobie to na listę zadań koniecznych na kwiecień.

I przy okazji: jak to już kwiecień? Minęła nam już ćwiartka nowego roku, a przecież dopiero co go witaliśmy.

Jak się czuję…

No właśnie… marzec oprócz tego, że był wspaniały, to był również wprawiający w nostalgię po powrocie – serio, poczułam jakiś totalny ciężar życia po wylądowaniu i odespaniu. Wewnętrzny kompas przestawił mi się na… jesień.

Wiele razy się na tym łapałam. Myślałam o jesiennych ubraniach, kasztanach i nawet pytałam męża czy pójdziemy na pupkin spice latte, bo przecież chyba już jest!

Nie ma się co dziwić, skoro z ponad 30 stopni i słońca, wpadliśmy w 5 i jesienne deszcze. Ciężkie to było, nie powiem. Organizm i mózg absolutnie powariowały. Ale już się ustabilizowało – myślę, że to połączenie słońca & fazy owulacyjnej – bo w jednym i w drugim wszystko jest piękniejsze.

W ogóle śledzenie tych faz to jest kosmos i magia. Pamiętam, że gdy wprowadzałam temat prawie 3 lata temu w Szkole Jogi w Domu, to wiem, że dla odbiorców brzmiał egzotycznie. I celowo piszę dla odbiorców – bo namawiałam również mężczyzn do wysłuchania, ta wiedza jest KLUCZOWA dla budowania wspaniałego związku. Teraz powoli temat pojawia się w kuluarach i jest to absolutnie wspaniałe.

Ja tak jak obiecywałam poprowadzę w tym roku, oprócz nauczycielskich, jeszcze dwa kursy: jogi nidry i cykliczności właśnie. Ale tak jak zawsze, czego życie mnie nauczyło, stawiam na flow i intuicję a nie plan. I tak czuję, że kolejność będzie inna niż “planowałam” czyli najpierw nidra, potem cykliczność. Ale kto to wie, co to się jeszcze z tego wykluje.

Zostawiam Wam jeszcze fragment z poprzedniego podsumowania, który chyba mówi więcej:

Czuję się bardzo dobrze. Już trochę mówiłam o tym na storiskach na IG, że moja mała-wielka zmiana polega na tym, że wróciłam do swojej cykliczności! Przy karmieniu piersią zdarza się, że okres wraca później, u mnie zajęło to prawie 1,5 roku.

I celebruję to z ogromną pasją!

I ze zwielokrotnionym poczuciem niezrozumienia faktu, że nadal we współczesnym świecie tak mało mówi się o kobiecej cykliczności!

Przecież bez tego życie jest absolutnie płaskie. I oczywiście ma sens, gdy jest przerwą na mamowanie, w moim odczuciu daje nam określoną stabilność. Jednak na dłuższą metę nie zapominajmy, że kobieta to twórczość wynikająca z ruchu i zmienności. Tu nie ma być płasko, tu nie ma być wiecznego hej do przodu.

Swego czasu, konkretnie dosłownie na chwilę przed tym, gdy zaszłam w ciążę, mówiłam o tym sporo w Szkole Jogi w Domu – webinary są oczywiście zapisane na platformie . Później okazało się, że jestem w ciąży, a ja mam to do siebie, że poruszam tylko te tematy, które są we mnie żywe. Siłą rzeczy na tamten moment cykliczność żywa nie była.

Co robię…

Jak zawsze, ok 3 lat już, kwiecień jest miękkim wpłynięciem w przestrzeń Kursu Nauczycielskiego.

Z przyjemnością zapraszam Was więc na 5. edycję Kursu Nauczycielskiego, startujemy już w majówkę. I jest jeszcze kilka wolnych miejsc!

Kurs Nauczycielski kierowany jest do osób, które chcą zostać nauczycielami jogi, ale przede wszystkim – doznać głębokiej transformacji na wielu płaszczyznach.

Kurs będzie mocno skupiony na jodze poza matą – czyli tym wszystkim, co joga ma nam do zaoferowania poza pozycjami. Zgłębimy filozofię i wszystkie gałęzie jogi.

Postawimy na spotkanie ze sobą i poszukiwanie odpowiedzi na pytania wewnątrz. Smakować będziemy świadomą obecność w ciele, delektowanie się oddechem i uwolnienie od ograniczających nas schematów i przekonań.

Kurs Nauczycielski nie jest lewopółkulowym podejściem do odhaczania kolejnych stacji na osi wiedzy. Bardziej chodzi tu o doświadczanie na sobie i rozumienie przez dotknięcie tematu. 

Zadbam też o praktykę i przygotowanie do prowadzenia własnych zajęć. Tak by podejść do tego z serca bez strachu i napięcia. 

Szczegóły Kursu Nauczycielskiego Jogi >>>

Pracuję nad…

Bardzo dużo pracy mi się dzieje w tle, w głowie. Mielą mi się te kursy, plany, zmiany… wczoraj znów przyszedł mi kolejny pomysł, ale to Wam powiem, jak już sobie doprecyzuję. Wiem, że to brzmi jakoś totalnie bez sensu, ale ja jestem z tych stworzonych do roboty a nie do gadania. Dlatego dopiero jak będę miała konkret, to się podzielę.

Jestem wdzięczna za…

Jestem szalenie wdzięczna za Indie, miejsce w którym czuję się jak w domu. Ogromnie się cieszę, że udało nam się tam pojechać po dłuższej przerwie – ostatnio byłam w 2019. Potem wiadomo Covid, ciąża, baby on board…

Wspaniale było również doświadczać takiej podróży z dzieckiem!

I od razu przypomnę, że jeśli myślisz o wspólnym jogowaniu w Indiach to zostały już ostatnie miejsca na nasz wyjazd w grudniu. Tutaj szczegóły wyjazdu.

Czytam…

W tym miesiącu głównie Biohack like a woman, Aggie Lal. Ciekawiło mnie na ile znajdę tam odniesienia do cykliczności. I cieszy mnie, że jest ich tam całkiem sporo, choć… nie zaspokoiło to absolutnie mojej ciekawości ;)

Oglądam…

W tym miesiącu nic.

Zwiedzam…

Indie & jesienną Łódź ;)

Tapety z kalendarzem na kwiecień do pobrania

I tu do wyboru są aż 3 wersje:

  • wróżka
  • wiosna
  • kalendarz księżycowy

Pobierz tapetę na kwiecień >>>

Każda z nich jest też oczywiście również w wersji na pulpit.

Pobierz tapetę na kwiecień >>>

Kalendarze księżycowe

Jak co roku mam dla Was również papierowe wersje Kalendarzy Księżycowych. Grafiki wybrane przez Was w głosowaniu :)

Do Kalendarzy Księżycowych >>>

Gotowy do druku kalendarz

Dopełnieniem tapet jest kalendarz do druku – zawsze z tym samym motto na dany miesiąc co tapeta.

Pobierz kalendarz na 2024 >>>

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

  • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
  • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
  • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close