Piszę to podsumowanie 1 stycznia i być może to właśnie sprawia, że nie mam dziś ochoty na tę tradycyjną formę podsumowania miesiąca, ale coś popycha mnie w stronę podsumowania roku.

I to też nie na takiej zasadzie przeglądu kolejnych miesięcy – to zrobię sobie dla siebie. Zamiast tego w nadchodzących dniach postaram się wrócić tutaj do Was z podsumowaniem roku, jednak takim bazującym na najlepszych filmach, książkach i inspiracjach zeszłego roku. Mam nadzieję, że będą przydatne.

A poniżej jedynie skrócona wersja grudnia i oczywiście tapety do wyboru.

Kalendarz na 2023 – darmowy do wydrukowania

W tym roku mam dla Was aż 2 wersje darmowego kalendarza z cytatami na 2023 rok. Jest wersja roślinna oraz zwierzęca z ezoterycznym twistem ;)

Wybierajcie tę, która bardziej przyciąga.

Pobierz kalendarz na 2023 >>>

Pracuję nad…

Grudzień był bez pracy i bez planu. Chciałam czuć i tworzyć magię Świąt po raz pierwszy we trójkę i myślę, że mi się to udało. Były ciasteczka dla Mikołaja, niekończące się wypiekanie pierniczków (były aż 4 podejścia! w tym nadziewane pierniczki z ciasta długo dojrzewającego, to jest nieeeeeeeebo), codzienne włączanie światełek na choince z Małą na rękach i inne takie.

A jeśli chodzi o pracę w styczniu, to mam 2 punkty skupienia:

  • #styczenjogawdomu który organizuję już po raz czwarty. Czyli tydzień darmowej jogi 9-15 stycznia, szczegóły niedługo.
  • Premiera kart z asanami – planowana na 16 stycznia, zostały więc ostatnie szlify

Niemniej jednak w grudniu bardzo spontanicznie…

Nagrałam podcast!

A podcast nosi tytuł – Rytuał Osoji – czyli co dobrego robię teraz dla siebie.

I to jest ogólnie bardzo zabawne, bo dzień nagrania spędzałam calutki sam na sam z Małą, Bartek z samego rana pojechał do Kuziówka i najwyraźniej brakowało mi rozmowy z kimś kto ma więcej niż kilka miesięcy. 

A tak serio to nie wiem, czemu to nagrałam. Chyba chciałam podzielić się z Tobą tak na bieżąco tym, co mnie naszło i tym, że zupełnie nieświadomie zaczęłam swój rytuał osoji

I zostawię Ci ten podcast (czy lepiej: słuchowisko) z myślą, że może i Ciebie zainspiruje. 

Do podcastu rytuał osoji >>>

Z takich jeszcze ciekawostek: to nie jest mój pierwszy podcast. To już DRUGI odcinek. A dwa to już stado, wiadomo. A może nawet seria?  ;)

To że poprzedni nagrałam 1,5 roku temu, to już jakby mały szczegół. 

Ten drugi, a w sumie pierwszy, też Ci tutaj linkuję:

Do podcastu premierowego >>>

Jestem wdzięczna za…

O tym pisałam już na Instagramie:

Przyszło dziś do mnie, że nie chcę robić podsumowania roku tutaj. Mam wrażenie, że zalewające nas od kilku dni posty wypełnione osiągnięciami i sukcesami napędzają tylko fomo i chęć porównywania się. A nie dla każdego ten rok był najlepszy w życiu i zwyczajnie nie chcę przykładać ręki do pogorszenia czyjegoś nastroju.

ALE!

Zamiast tego zachęcam, by podzielić się lub w ciszy przywołać NAJPIĘKNIEKSZE WSPOMNIENIE (bądź 2-3 wspomnienia z tego roku). Mogą to być ułamki sekund jak i dłuższe historie.

Ja zacznę:

– nic nie przebije pojawienia się Małej jak i samego porodu – to było cudowne, wręcz metafizyczne doświadczenie kreacji. Czasem nadal na Nią spoglądam i nie dowierzam, że “wyszła” ze mnie.

– kolejne fale wzruszenia to otwarcie Kuziówka i poprowadzenie 2 grup Kursów Nauczycielskich Jogi – to właśnie z dziewczynami otworzyliśmy tę przestrzeń dla siebie i dla Was.

To pozwoliło mi jeszcze bardziej osadzić się w mojej dharmie – bo zgodnie z zaleceniami lekarza ajurwedyjskiego – w ciąży robiłam tylko to, co sprawiało mi przyjemność.

– w sercu zapisały mi się również pierwsze zajęcia poprowadzone po porodzie – joga dla kobiet w ciąży. Wzruszałam się podczas raz po raz. A po zakończeniu zalałam się łzami wdzięczności.

Bo robię to, co kocham. I otaczam się tymi, których kocham.

Dziękuję wszystkim, z którymi w tym roku mogłam spotkać się osobiście. Jak i tym z którymi “znamy się” tylko przez szybkę telefonu lub monitora.

Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję.

Z niektórymi widzę się już w styczniu na warsztatach Detoks Ciała i Umysłu:

Do szczegółów wyjazdu >>>

A kolejna edycja Kursu Nauczycielskiego Jogi już w majówkę:

Do Kursu Nauczycielskiego Jogi >>>

Czytam…

Skończyłam Homo Deus i uznaję to za pozycję naprawdę uziemiającą, porządkującą i poszerzającą horyzonty, tak że szczerze polecam.

Pierwszą część tego samego autora – czyli Homo Sapiens, polecałam Wam ze 2 lata temu, też jakoś tak jesienią czytałam. I tę również polecam. Jeśli nie znacie twórczości pana Harari, to myślę, że warto się zapoznać.

Przeczytałam też Intuicja – boski drogowskaz na co dzień. Pokarm dla duszy autorstwa Doreen Virtue, Roberta Reevesa. I tutaj to tak bez szału.

A teraz jestem w trakcie Gdyby nasze ciało potrafiło mówić, autorstwa Jamesa Hamblina. To takie medyczne odpowiedzi na codzienne pytania np.: czy soczewka może dostać się do mózgu, dlaczego się drapiemy, skąd biorą się dołeczki w policzkach itd. Nie wiem, czy będę kończyć całość, możliwe że przejrzę tylko interesujące mnie pytania.

Oglądam…

Skończyliśmy Biały Lotos i… no cóż…

Podtrzymuję opinię, że ta seria jest zdecydowanie gorsza od pierwszej.

Pierwsza seria była takim groteskowym spojrzeniem na wakacje all inclusive dla bardzo zamożnych, w które wplątało się niespodziewane morderstwo. I nadal ją polecam. Druga na ten moment jest po prostu słaba.

Obejrzeliśmy również nowy sezon Emily in Paris. To chyba najlżejszy serial pod słońcem, więc jeśli szukacie czegoś ultralekkiego to się sprawdzi.

Tapety z kalendarzem na styczeń do pobrania

I tu jak zawsze do wyboru są trzy wersje:

  • zima
  • joga
  • pieskowa

Pobierz tapetę na styczeń >>>

Każda z nich jest też oczywiście w wersji na telefon.

Pobierz tapetę na styczeń >>>

Gotowy do druku kalendarz

Dopełnieniem tapet jest kalendarz do druku – zawsze z tym samym motto na dany miesiąc co tapeta.

Pobierz kalendarz na 2023 >>>

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

  • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
  • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
  • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close