Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać prezent dla joginki, to jesteś w idealnym miejscu. Poniżej podrzucam kilka propozycji, które, mam nadzieję, okażą się przydatne.

Bo z joginkami to wiadomo – zwykle “wszystko mają” i “nic nie potrzebują”. I to prawda! :) Jednak mimo wszystko czasem człowiek chciałby podarować coś od serduszka.

Dlatego poniższe propozycje są najróżniejsze – duże, małe, materialne, niematerialne, jadalne… ;)

Zawsze jednak podkreślam, że najważniejsze w obdarowywaniu jest… słuchanie. Większość z nas zupełnie nieświadomie wspomina o tym, czego potrzebuje. Niezależnie od tego, czy są to rzeczy materialne czy niematerialne.

*PS A dla samych joginek – być może warto podesłać ten wpis bliskim,

którzy giną w gąszczu poszukiwania ;)

1. Prezent dla joginki – mata do jogi dobrej jakości

Mata to chyba najbardziej charakterystyczny atrybut jogina. Warto mieć swoją, nawet jeśli na co dzień praktykuje się w szkole jogi – ze względów higienicznych i po prostu dla wygody.

Wybierając matę warto wziąć pod uwagę to, gdzie będzie używana. Jeśli w domu lub w studio – możemy wybrać cięższą, o dużej przyczepności i dobrej amortyzacji. Jeśli mata ma podróżować – wtedy lepiej wybrać lżejszą, taką która łatwo zmieści się do plecaka.

Zwróć też uwagę na materiały, z których wykonana jest mata. Odradzam na pewno PVC, nie dość że sztuczne, to jeszcze często mają krótką żywotność. Dobrze jest za to sięgnąć po kauczuk. Albo połączenie naturalnego korka i kauczuku, które mamy u nas w simplife.shop.

prezent dla joginki mata do jogi

Korkowa mata do jogi w KSIĘŻYCOWE wzory będzie doskonałą towarzyszką codziennej praktyki. Co ważne umieszczony na niej księżycowy motyw jest nie tylko piękny, ale ma również szerokie praktyczne zastosowanie.

Księżyc jest symbolem jednej z wiodących energii w jodze. Na macie umieszczone zostały wszystkie fazy Księżyca – obrazuje nam o ciągły ruch we Wszechświecie i uświadamia, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić. Centralnie umieszczona pełnia Księżyca przypomina nam, że już jesteśmy pełnią i do szczęścia nie potrzebujemy niczego więcej.

Ale oprócz tego, że motyw jest piękny i KSIĘŻYCOWY, pełni również bardzo praktyczną funkcję. Sprytnie wplecione w niego linie, pomogą Ci we właściwym ułożeniu stóp i dłoni podczas praktyki. Od teraz bez problemu ocenisz, gdzie znajduje się to magiczne 45 stopni w Wojowniku I, którędy przebiega oś Twojego ciała, gdzie jest środek i jak ustawiać stopy względem siebie w pozycjach stojących.

mata do jogi prezent

Zobacz nasze Księżycowe Maty do jogi >>>

To zdjęcie poniżej pochodzi z kursu nauczycielskiego na którym byłam we wrześniu w Rishikesh. Dla porównania, tutaj tańsze i lżejsze maty, które dziewczyny kupowały na miejscu. Jak widać – są rzeczy, w które naprawdę warto zainwestować ;)

Można też postawić na “Mercedesa wśród mat” czyli połączenie kauczuku i PU. U nas dostępne są w 2 kolorach – różowym i czarnym. Również z księżycowym wzorem.

majowka z joga w domu

Maty do jogi z simplife.shop >>>

2. Prezent dla joginki – karnet na zajęcia

Tutaj na pewno kluczowe jest słuchanie, bo… dobrze wiedzieć, do JAKIEJ szkoły kupić ten karnet. Być może obdarowywana chodzi już do jakiejś i wystarczy jej ten karnet przedłużyć? A może wspominała, że chciałaby się gdzieś zapisać? Przy wyszukiwaniu prezentów, trzeba mieć uszy dookoła głowy!

Jeśli nasza joginka nigdzie jeszcze nie chodzi i dopiero chciałaby spróbować swoich sił – wiele szkół organizuje kursy dla zupełnie początkujących, takie wprowadzające w całą tę magię.

A jeżeli kompletnie nie wiesz, jaki kurs wybrać, na jak długo, z jaką częstotliwością itd – wiele szkół ma również vouchery prezentowe, dzięki czemu ostatecznego wyboru dokona już sama obdarowywana.

W kwestii voucherów – aktualnie możecie kupić vouchery do mojej Holistycznej Szkoły Jogi w Domu. Działacie dokładnie tak samo, jakbyście kupowali dla siebie, tyle że przy przejściu do kasy klikacie – “Kup na prezent”.

Voucher przyjdzie do Was na maila i można go po prostu wydrukować i włożyć pod choinkę. Można też wysłać pocztą elektroniczną – dobry pomysł w sytuacji w której nie będziecie widzieć się na Święta.

Chcę zobaczyć Szkołę Jogi w Domu >>>

Dokładnie w taki sam sposób możecie nabyć voucher na Kurs Medytacji i Świadomej Relaksacji.

Ten kurs to kompletny zestaw skutecznych praktyk, technik i informacji, które pomogą Ci zagłębić się w praktykę medytacji i odczuć jej pozytywne działanie.

Chętnie zerknę na Kurs >>>

3. Prezent dla joginki – warsztaty jogi

W kwestiach prezentowych jestem fanką rzeczy praktycznych, albo… przeżyć. I takim właśnie niezapomnianym i rozwijającym przeżyciem może być wyjazd na kilkudniowe warsztaty.

I tutaj znów – trzeba słuchać, żeby wiedzieć, jakiego nauczyciela lubi sama zainteresowana? Z kim chciałaby wyjechać? Kogo chciałaby poznać?

Ja oczywiście zapraszam do siebie – jednak dopóki sytuacja się nie unormuje tak na 100% to tylko online w wersjach jak powyżej :)

Niestety wiem ile nerwów kosztuje późniejsze odwoływanie (miałam okazję tego doświadczyć w marcu) i nie chciałabym tego powtarzać.

4. Prezent dla joginki – jedzenie… dużo jedzenia

Jedzenie jest zawsze dobrym prezentem, przynajmniej dla mnie. To tak na wypadek, gdybyście chcieli mnie kiedyś czymś obdarować ;)

A tak zupełnie serio – własnoręcznie przygotowane przekąski roztopią każde serduszko. Tutaj jest cały wpis, który może się przydać na tę okazję Zimowe wypieki i rozgrzewające napoje, które pachną jak Święta >>>

Równie dobrym pomysłem może być po prostu wspólne wyjście na jedzenie. Polska (a zwłaszcza Warszawa) słynie z niezliczonej ilości wegańskich knajpek.

A jak takie “wyjście” włożyć pod choinkę? Polecam karteczkę, liścik lub rysunek, objaśniający, jakie są nasze niecne plany.

[Update 2020 – naprawdę warto pomyśleć o wspieraniu naszego rodzimego gastro. Wiele knajpek oferuje właśnie vouchery prezentowe z długim terminem wykorzystania. Można też zamówić coś na wynos i pomyśleć np. o wieczorze filmowym + ulubione menu obdarowywanej.]

5. Prezent dla joginki – podaruj swój CZAS

Pozostając w klimacie “wkładania” pod choinkę prezentów niematerialnych. Poniżej znajdziecie cały wpis z alternatywnymi pomysłami na prezenty. Takie w których główną składową prezentu jest nic innego jak nasz CZAS.

We wpisie są gotowe do druku vouchery na własnoręcznie wykonany masaż, wspólną kolację, wyjście do lasu… można śmiało drukować i używać :)

Alternatywne prezenty na Święta DIY i nie tylko. + bony upominkowe do pobrania

6. Prezent dla joginki – książki o jodze

Jeżeli coś nas kręci, lubimy zgłębiać wiedzę, na ten temat. Tak samo jest z jogą – jeżeli chodzimy na zajęcia lub praktykujemy w domu, często chcemy się dowiedzieć na ten temat nieco więcej.

Poniżej książki o jodze, które szczerze polecam.

Jeśli dobrze kojarzę – każdą z nich opisywałam na blogu, więc wystarczy wklepać sobie tytuł w lupkę, by poczytać nieco więcej :)

[Update 2020 – książki zawsze polecam w podsumowaniach miesiąca, więc w ty roku znajdziecie dużo nowych, dobrych.]

Do tego książka, którą sama napisałam i która, zgodnie z recenzjami, jest naprawdę dobra ;)

Podzieliłam jej strukturę na 2 części – teorię i praktykę, co pomoże czytającemu usystematyzować i pogłębić wiedzę.

Możesz ją u mnie kupić również w opcji z imienną dedykacją. Brzmi jak genialny pomysł na prezent ;)

Zobacz książkę Dlaczego joga? >>>

6. Prezent dla joginki – JOGAnizer

Pozostając przy formie papierowej – genialnym pomysłem na prezent dla joginki może być JOGAnizer, czyli Prawa ręka joginki ;)

JOGAnizer to mój najnowszy, autorski projekt. Planer stworzony został z myślą o wszystkich joginkach, niezależnie od tego ile czasu przyjaźnią się z jogą, jakie mają cele i marzenia.

JOGAnizer to narzędzie, które daje Ci osobistą przestrzeń do notowania wszystkiego, co pragniesz osiągnąć zarówno na macie jak i poza nią.

joganizer

Cały papier do jego wykonania pochodzi z recyklingu.

JOGAnizer został napisany, zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Co oprócz planera?

Ponad 200 stron informacji o tym, co ważne dla joginki, a w tym:

  • Ośmiostopniowa ścieżka jogi
  • Pozycje na dobry sen, redukcję stresu, lepsze trawienie, dodanie energii, powitanie słońca
  • Niezbędne informacje o czakrach
  • Ciekawostki o kamieniach naturalnych, ich dobroczynnym działaniu i pielęgnacji
  • Księżycowe tajemnice – ciekawostki o jego fazach i ich wpływie na ludzki organizm
  • Ajurweda w pigułce, czyli ajurwedyjski rytm dnia, ajurweda na cztery pory roku

Zobacz JOGAnizer >>>

8. Prezent dla joginki – Kalendarz Księżycowy

Czy wiesz, że…

Energia nowiu i energia pełni to dwie zupełnie inne siły mające szczególny wpływ na to, czego w danym czasie potrzebujesz oraz do czego instynktownie dążysz. Pełnia to czas magazynowania sił, rozwoju, przypływu mocy. Nów to moment oczyszczenia. Nów nawołuje do odpoczynku i zaufania własnej intuicji. Ubywający Księżyc skłania do odpuszczania i oddania się w opiekuńcze ramiona Ziemi.

Księżycowy Kalendarz to idealny sposób na to, by na bieżąco móc śledzić aktualne fazy naszego ziemskiego satelity.

Księżyc stanowi miłosne dopełnienie słońca. Odpowiada za uczucia, intuicję, charakteryzuje wnikliwość i czujną wrażliwość.

W astrologii i naukach jogicznych jest symbolem kobiety. Ida, czyli odpowiednik energii kobiecej jest bezpośrednio utożsamiany z księżycem właśnie. A także z emocjami, kreatywnością, zmysłowością, tajemnicą, kolorem, dźwiękiem, kreacją.

Plakat będzie wartościowym prezentem dla joginki, dzikiej, spirytualnej kobiety i każdego, kto chce mieć świadomość aktualnej fazy księżyca. Jest również idealnym podarkiem dla tych, którzy pracują z ludźmi i ludzką naturą.

Mamy go aż w 4 rożnych wersjach kolorystycznych i graficznych.

Zobacz Księżycowe Kalendarze >>>

9. Prezent dla joginki – biżuteria z naturalnych kamieni

Dobrym pomysłem na prezent dla joginki może być też biżuteria. Ale nie jakaś pierwsza lepsza, ale wykonana z naturalnych kamieni.

Litoterapia, jako metoda wykorzystywania kamieni w celach leczniczych, praktykowana jest od kilku tysięcy lat. Bardzo często zupełnie nieświadomie stymulujemy organizm energetyczną mocą kamieni, nosząc wykonaną z nich biżuterię.

Kamienie mają zdolność leczenia zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Mogą również znacząco podnieść jakość naszego życia.

Mistycy mówią o tym, że kamienie mają duszę i potrafią gromadzić, przechowywać i oddawać dobrą energię.

Z punktu widzenia nauki – w skład chemiczny ludzkiego ciała, jak i minerałów, wchodzą te same biopierwiastki.  Właśnie dlatego człowiek z powodzeniem może wykorzystywać ich energię.

Według medycyny wschodniej zdrowie polega na swobodnym przepływie energii w ciele. Choroba wynika z braku energii, jej nadmiaru lub zastoju w chorych narządach. W zależności od potrzeby – kamienie mogą pobierać lub oddawać energię, a także stymulować jej przepływ.

Jaką biżuterię wybrać? Z tym już nie pomogę, bo w przypadku kamieni najlepszy jest wybór intuicyjny. Dlatego serdecznie zapraszam do przejrzenia naszych skarbów.

Cała biżuteria wykonywana jest ręcznie, u nas w pracowni – w Łodzi. 

Zobacz naszą biżuterię z naturalnych kamieni >>>

pomysł na prezent dla joginki

10. Prezent dla joginki – nowe wdzianko

Z rzeczy praktycznych – dobrym pomysłem na prezent dla joginki będzie po prostu wdzianko, które przyda się na macie.Warto mieć tu jednak na uwadze kolorystykę lub styl w jakim ubiera się nasza joginka.

Ja już 2 lata temu zapowiedziałam, że wprowadzę ubrania jogowe z naturalnych materiałów. Jak na tę chwilę mi się to nie udało, ale obiecuję sobie, że 2020 będzie właśnie TYM rokiem. Trzymajcie kciuki, żeby tak było :)

[Update 2020 – otóż jednak nie :D ]

A co Ty dodasz do takiej listy podarunkowej? Co chciałabyś znaleźć pod choinką? :)

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

  • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
  • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
  • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close