Jest 5. stycznia. Rok 2019 już się zaczął, tymczasem ja piszę o tym, żeby właśnie teraz robić postanowienia noworoczne. Przecież Sylwester już dawno za nami, więc…

Dlaczego akurat teraz?

Zwyczajowo celebrujemy Sylwestra i magiczną północ, oznaczającą koniec starego roku i pojawienie się nowego.

Tymczasem to właśnie pierwszy nów Księżyca jest czasem, który pozwala nam w pełni domknąć to, co było i zrobić miejsce na nowe i świeże. Ten ziemski satelita będzie nas teraz wspierał swoją energią i zachęcał do działania. Dajmy więc sobie czas na wyrażenie wdzięczności za to, co nas spotkało (nawet jeśli to były trudne lekcje) i otwórzmy się na to, co nadchodzi.

Pierwszy nów tego roku

Nów Księżyca ma to do siebie, że często niesie ze sobą poczucie osłabienia. Wiadomo, że najciemniej jest tuż przed świtem. Tak samo jest z nowiem – najtrudniej jest tuż przed jego nadejściem, później pojawia się energia wznosząca.

Kiełkujące ziarenko również najcięższą pracę pokonuje wygrzebując się z ziemi. A gdy już wypuści pierwsze listki, może mieć pewność, że natura się nim zaopiekuje. My teraz, w nowiu, również siejemy nasze ziarna intencji, nadziei, marzeń – by później wraz z upływem czasu, zbierać ich owoce. Jednak aby to zrobić, trzeba włożyć w to nieco pracy.

Pierwszy nów w roku jest czasem, kiedy definitywnie kończymy stary rok i rozpoczynamy nowy. Dlatego właśnie teraz najlepiej jest tworzyć intencje i plany – wspiera nas jednocześnie energia nowego Księżyca i odradzającego się Słońca. Więcej na ten temat pisałam w poście o przesileniu zimowym >>> 

Obie te energie tworzą idealny czas na podejmowanie nowych decyzji, przedsięwzięć, kreowanie planów, map myśli i pozbywanie się starych nawyków. To czas w którym możemy wybrać wdzięczność i otwartość, zamiast narzekania, żalu i obwiniania.

Więcej na temat energii nowiu Księżyca pisałam tutaj >>>

Nów Księżyca w Koziorożcu

Obecny nów jest w Koziorożcu. To ziemski znak zodiaku, co skłania nas do praktycznego myślenia a także przyjrzenia się wszystkiemu, co dotyczy naszej pracy i rozwoju.

Ziemskość tego znaku pozwala również na zmianę marzeń i mrzonek na konkretne plany i działania. Wykorzystaj to.

Koziorożec, jako zodiak, odpowiada za nasz kręgosłup, a ten uznawany jest za oś naszego organizmu. Ten nów jest więc dobrym czasem na myślenie o strukturze i głównej osi naszego życia.

Więcej na temat specyfiki znaków zodiaku możesz przeczytać w Planerze Księżycowym >>>

Spójrz na poprzedni rok

Zanim zabierzesz się za planowanie nowego roku, zamknij to, co działo się w starym.

Zamykanie jednak w żaden sposób nie polega na ucieczce. Skupiaj się bardziej na domykaniu, doprowadzaniu spraw do końca, wyciągania lekcji i poczuciu prawdziwej wdzięczności za to, co Cię spotkało.

Zastanów się, jaka była Twoja intencja na rok poprzedni? Zobacz dokąd Cię doprowadziła i czy to był dobry kierunek?

Być może poprzedniemu rokowi nie przyświecała żadna intencja ani postanowienie? To też nic złego. W takim wypadku również warto się mu przyjrzeć i zastanowić nad tym, czy brak określonego celu był dobrym wyborem? Wcale nie mówię, że nie! Często życie samo wie, co jest dla nas najlepsze.

Zrób przegląd poprzedniego roku. Zobacz czemu poświęciłaś najwięcej uwagi, energii i pracy. Czy to było tego warte? Czy przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję? Czy może raczej żal i rozgoryczenie? Czas i energia nie są nieskończone, dlatego warto jest je uważnie inwestować.

Daj sobie czas na to, by wyłapać wszystkie błędy i sukcesy. Zobacz, czym były powodowane. Potknięcia niech będą lekcją. Odrób ją i pozwól im odpłynąć w niepamięć.

Jak dobrze wyznaczać kierunek?

O tym, że postanowienia w stylu: schudnę, zacznę chodzić na siłownię, znajdę idealnego faceta, nauczę się angielskiego itd. mają nikłe szanse na powodzenie, wiemy wszyscy. Zwykle nasz zapał umiera w okolicach początku lutego.

Dlatego tym razem zrób to inaczej. Zamiast zastanawiać się nad tym, co powinnaś zmienić, co wypada zrobić, pomyśl raczej o tym, czego naprawdę chcesz. Jak są chęci, znajdą się również sposoby i nic nie będzie w stanie stanąć Ci na drodze.

Nie przejmuj się tym, że czytając ten tekst (może!) tak naprawdę zupełnie nie wiesz, czego chcesz. To nic. Lepiej jest określić swój cel nieco później, niż zrobić to byle jak i pójść zupełnie nie w tym kierunku.

Możesz zapisać sobie pytanie o dalszy cel Twojej podróży w notesie, kalendarzu lub widocznym miejscu i wracać do niego – najlepiej codziennie. Wtedy odpowiedź na pewno się pojawi. Możesz również uznać to za motyw przewodni swojej porannej medytacji. A jeśli nie medytujesz – to może właśnie warto zacząć? Ten film może być dla Ciebie pomocny.

Pamiętaj, że Koziorożec zmienia marzenia w plany. Dlatego gdy tylko uda Ci się mniej więcej zarysować kierunek swojej podróży, dołącz do tego konkretne plany, kroki i działania.

W tym przypadku bardzo pomocna może się okazać Tablica Marzeń – więcej na jej temat pisałam tutaj >>> 

Pamiętaj aby swoje plany utrzymywać w sferze realności. Ciężko będzie Ci osiągnąć coś, czego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić. A wiadomo, że wyobraźnia i afirmacje mają tutaj ogromne znaczenie.

Wyobraź sobie, co będzie, gdy uda Ci się osiągnąć to, czego pragniesz. Pozwól sobie na wszystkie związane z tym odczucia. Czy na pewno jest to pełnia szczęścia?

Miej uważność na to, że cele głowy często są zupełnie inne niż cele serca. A to własnie te drugie przynoszą nam całkowitą radość. To one pochodzą z naszego wnętrza i są tym, czego pragniemy. A nie tym, co podpowiada nam głowa i społeczna etykieta.


Z okazji tego wyjątkowego nowiu mam również dla Was niespodziankę:

zniżkę – 20 % na Księżycowe Planery i Kalendarze

Zniżki są już na stronie, nie musisz wpisywać żadnego kodu.

Zobacz Księżycowe Planery i Kalendarze >>> 


Księżycowy Planer i Księżycowy Kalendarz

Zainteresowanych tematyką zodiakalną i księżycową odsyłam do Księżycowego Planera i Księżycowego Kalendarza, które pozwolą zachować większą świadomość aktualnych faz Księżyca i związanych z nimi działań.

Planer Księżycowy

planer księżycowy

Planer Księżycowy w całości został wykonany z materiałów z recyklingu. Co wcale nie oznacza utraty na jakości – ja piszę w nim piórem i nie rozmazuje się ani nie przebija.

Planer Księżycowy NIE jest kalendarzem, nie znajdziesz w nim konkretnych dat. Zaczynasz wtedy, kiedy chcesz i działasz tak, jak lubisz.

Dzięki księżycowej zakładce, którą otrzymasz gratis do każdego Planera Księżycowego, każdego dnia możesz szybko i bezbłędnie sprawdzić, w jakiej fazie aktualnie znajduje się księżyc.

Planer będzie idealnym wyborem dla joginki, dzikiej kobiety i każdego, kto chce mieć świadomość aktualnej fazy księżyca. Znajdziesz w nim dokładne informacje dotyczące:

  • Faz księżyca wraz z opisem
  • Działań i rytuałów związanych z poszczególnymi fazami księżyca
  • Kalendarza pielęgnacji opartego na fazach księżyca
  • Pełni w poszczególnych znakach zodiaku, wraz ze wskazówkami jak najlepiej wykorzystać energię Księżyca
  • Energetyki poszczególnych dni tygodnia – dzięki temu łatwiej będzie Ci planować w oparciu o to, który dzień jest najlepszy na dane działania
  • Kryształów, sposobów ich oczyszczania i tego, jak najlepiej wybierać kamienie dla siebie
  • Ayurvedy i idealnego rozkładu dnia zgodnego z ayurvedą – dzięki niemu dowiesz się, o której najlepiej wstawać i jak planować posiłki by zachować pełnię energii i zdrowia
  • Medytacji i tego jak zacząć, wraz z kilkoma scenariuszami do wykorzystania
  • Mocy kolorów i tego jak oddziałują na Twoje życie
  • Znaków zodiaku i ich charakterystyki

Planer składa się z 12 arkuszy na których możesz rozplanować poszczególne miesiące i 52 arkuszy tygodniowych. Do tego prawie 60 stron do poczytania.

Zobacz Planer Księżycowy >>>

Kalendarz Księżycowy w formie plakatu

kalendarz księżycowy

To moje drugie “dziecko” – Kalendarz Księżycowy w formie plakatu, który oprócz oczywistej funkcji ozdobnej, pełni funkcję kalendarza na 2019 rok.

Każdego dnia możesz szybko i bezbłędnie sprawdzić, w jakiej fazie aktualnie znajduje się księżyc.

Zobacz plakat z Księżycowym Kalendarzem >>>

 

Nadchodzące warsztaty jogi:

 

 

Sprawdź szczegóły >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close