Z uśmiechem na twarzy i drżeniem w sercu daję znać, że… właśnie ukazała się moja druga książka. Tym razem TYLKO o jodze.  I mam ogromną nadzieję, że w “Dlaczego joga?” zawarłam to, co będzie dla Ciebie ważne.

Kup książkę z dowolną dedykacją >>> 

Dlaczego joga – pomysł na książkę

Od samego początku chciałam, aby książka nie poruszała jedynie tematu pozycji jogi i tego, co możemy zrobić na macie. Postanowiłam sobie, że znajdą się w niej również informacje teoretyczne, odrobina historii i wszystko to, co w całej tej filozofii jest tak samo (jeśli nawet nie bardziej) ważne jak asany.

Selekcja materiału zajęła mi masę czasu. Umówmy się, że joga to temat rzeka, dlatego zamknięcie jej na kilkuset stronach nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Wybrałam więc to, co mnie wydawało się najważniejsze.

Można powiedzieć, że książka dzieli się na dwie części: pierwsza połowa to teoria, druga to praktyka.

dlaczego joga pozycje

Zdjęcia do książki robiliśmy w lutym w Indiach. I w tym miejscu serdecznie dziękuję mężczyznowi za cierpliwość. Fotografia w warunkach napierającego z każdej strony tłumu naprawdę do łatwych nie należy ;)

dlaczego joga

Wciąż mam trochę smutność dotyczącą okładki. Ja, konsultując się z Wami wielokrotnie, wybrałam inną. Niestety wydawnictwo zmieniło ją bez mojej zgody. Ale jak to się mówi – widocznie tak miało być :)

Dlaczego joga – co znajdziesz w książce?

Tak jak już pisałam powyżej – książka składa się z dwóch części.

Część pierwsza – teoria

W tym miejscu poczytasz o tym jak się przygotować, od czego zacząć, jak wybrać dla siebie szkołę jogi, o jakiej porze najlepiej jest stawać na macie… czyli to, co ważne dla początkujących.

Są tu również informacje o ośmioczłonowej ścieżce jogi, zdrowotnych skutkach praktyki, czakrach, medytacji, oddechu, bandhach… czyli o wszystkim tym, co wydawało mi się istotne podczas praktyki.

Część druga – praktyka

Część druga jest już czysto praktyczna. Znajdziesz tutaj opis pozycji jogi z podziałem na te rozluźniające, pobudzające, działające zbawiennie na kręgosłup czy poprawiające trawienie.

Każda pozycja zawiera dokładny opis tego, jak ją wykonać wraz z modyfikacjami dla początkujących. Opisałam również działanie zdrowotne i energetyczne poszczególnych asan.

Na pewno zauważysz, że na ilustracjach pokazujących poszczególne pozycje, znalazły się czerwone strzałki. Potraktuj je jako dodatkowe wskazówki − pokazują one kierunek pracy w asanie lub miejsce, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę (np. równe ustawienie kolców biodrowych).

Jednak nie traktuj ich jako wzoru, do którego trzeba dążyć za wszelką cenę. Każde ciało jest inne i tym, co chcemy wypracować sobie za pomocą jogi, jest akceptowanie go właśnie takim, jakie jest.

Joga daje możliwość rozwoju i dążenia do doskonałości każdemu, bez względu na fizyczne czy psychiczne predyspozycje. Dlatego tak ważne jest, żeby po prostu dać sobie szansę i spokój. I czas, bo to on najwyraźniej rysuje zmiany w naszym ciele.

dlaczego joga pozycje jogi

Ilustracje zamiast zdjęć

No właśnie – dlaczego zamiast zdjęć pozycji pojawiły się ilustracje?

To był celowy zabieg i taka decyzja została podjęta jeszcze zanim zaczęłam pisać książkę.

Asany są jak formy, w które możemy próbować wpisywać nasze ciało. To one nadają ogólny rytm naszym ruchom na macie. Jednak niekoniecznie powinny być one bezrefleksyjnie naśladowane. Zwłaszcza teraz, kiedy na ciałach wielu z nas swoje piętno wycisnął siedzący tryb życia, potrzebujemy większego zwrócenia uwagi na ciało, zrozumienia go i traktowania z miłością.

Poza tym zdjęcia konkretnej osoby zawsze niosą jakieś skojarzenia. Lubimy ją albo wcale nie. Zaczynamy się z nią porównywać i szukać wymówek.

Postać rysowana jest bardziej transparentna, bo się z nią nie utożsamiamy. Staje się dla nas jedynie inspiracją i drogowskazem.

dlaczego joga sklep

Gdzie kupić książkę?

Jeśli chcielibyście kupić książkę – będzie mi ogromnie miło, jeśli złożycie zamówienie bezpośrednio w moim sklepie. To dla mnie zdecydowanie większy zysk niż z książek kupionych inną drogą. Bardzo chciałabym, żeby tym sposobem zebrać fundusze na kolejny bilet do Indii. Bo na opłatę za kurs już z tego nie wystarczy ;)

Poza tym dzięki temu będę miała jakąś informację odnośnie tego, ile osób ją kupiło. O tych sprzedanych bezpośrednio przez księgarnie dowiem się dopiero… w sierpniu następnego roku.

Kup książkę z dowolną dedykacją >>> 

Dlaczego joga? z dowolną dedykacją

I kwestia dedykacji – od rana siedzę i wypisuję książki dla Was. Dawałam już znać o premierze na Facebooku, Instagramie, na naszej tajnej grupie i w newsletterze, dlatego wiele osób już zrobiło swoje zamówienie.

Jeśli i Ty chcesz mieć książkę z dedykacją – wystarczy, że napiszesz mi o tym w szczegółach zamówienia :)

dlaczego joga dedykacja

Dlaczego joga? i Miej umiar

Ważna informacja dla wszystkich estetów ;) Dlaczego joga? jest wydana dokładnie w takim samym formacie jak Miej umiar. Dlatego śmiało można kupować w dwupaku, albo dokupować sobie II część do tej stojącej już na półce.

miej umiar

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

  • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
  • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
  • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close