Sierpień, choć też letni, przywodzi mi na myśl zupełnie odmienne skojarzenia niż lipiec. Jest trochę bardziej nostalgiczny, ma inne kolory, a nawet zupełnie inaczej pachnie. Sierpniowe noce są dłuższe i zimniejsze, zachęcają do siedzenia przy ognisku.  Co robić w sierpniu, by dobrze wykorzystać ten czas?

Co robić w sierpniu?

1. Zobaczyć spadające gwiazdy

W sierpniu warto spojrzeć w niebo. W nocy z 12 na 13 zobaczyć można maksimum roju Perseidów, czyli tak z polskiego na nasz, to po prostu noc spadających gwiazd.

Spadająca gwiazda, wiadomo, spełnia życzenia. A skoro będzie ich tyle, to prawdopodobieństwo spełnienia, wiadomo, większe ;)

2. Zatrzymać smak lata

W lecie wszystko smakuje lepiej, bo jest prosto z drzewa czy krzaczka. Jednak to wcale nie znaczy, że nie możemy sobie smacznie dogodzić również jesienią czy zimą.

Teraz jest bardzo dobry czas na to, by niektóre produkty zamknąć w słoiku i cieszyć się nimi również później. Pomidory, śliwki, cukinie, maliny… właśnie teraz jest na nie sezon.

3. Spacerować po lesie

Pomału można już obserwować zmianę pór roku, swoim pędzlem zaczyna już malować jesień. W lesie pojawiają się nowe kolory. W sadach dojrzewają owoce. To ciekawe i, moim zdaniem, bardzo kojące w odbiorze zmiany.

4. Nocować pod namiotem

Namiot to sport nie dla każdego. Niektórzy nie wyobrażają sobie nocy pod namiotem z uwagi na insekty, twardą karimatę czy inne takie. Ale może mimo wszystko warto jest zrobić coś takiego niecodziennego? Wyjechać z dala od miasta, poobserwować niebo, korzystając z braku miejskich świateł, a potem wsunąć się w śpiwór?

My tegoroczne spanie w namiocie mamy już za sobą z racji Woodstocku. Ja osobiście lubię taką odmianę.

5. Słuchać letnich koncertów

Miasta nadal prześcigają się w organizacji imprez plenerowych i koncertów. Wystarczy się tylko rozejrzeć, a na pewno znajdziecie coś dla siebie. W sumie to nawet nie trzeba się rozglądać, w tej kwestii fejsbuk bywa bardzo pomocny.

6. Kino letnie

W miastach organizowane są nie tylko koncerty, ale również różnego rodzaju seanse filmowe pod chmurką. A nawet jeśli organizowane nie są, to można sobie taki zrobić samodzielnie. Zwłaszcza jeśli macie do dyspozycji rzutnik.

Ja niestety nie, bo też nie miałabym za bardzo gdzie go używać. Ale jeśli posiadacie, albo macie od kogo pożyczyć, to świetnie jest go teraz wykorzystać. Wystarczy rozwiesić prześcieradło w ogrodzie albo znaleźć białą ścianę i można oglądać.

7. Zadbać o siebie

Ja po powrocie z Woodstocku, czy tam Pol’and’rock, widzę że upały zostawiły swój ślad na moich włosach. Mokre włosy wystawione na 35 stopniowy upał to nic fajnego. Dlatego szykuje się olejowanie i maseczkowanie.

Dbajcie o skórę w czasie upałów. Nawilżanie, ochrona, peelingi i maseczki są zawsze w cenie.

8. Zobaczyć wschód i zachód słońca

Noce są coraz dłuższe, a co za tym idzie – wschód słońca jest później, zdecydowanie łatwiej jest wstać, by go zobaczyć. A świat o wschodzie słońca wygląda bajkowo. O zachodzie zresztą też – zwłaszcza jeśli obserwujemy go gdzieś poza miastem. Najlepiej oczywiście nad morzem ;)

9. Zrobić ognisko

Wcześniejsze zachody słońca, oznaczają dłuższe noce, a te sprzyjają ogniskom. O tym, że ogień ma w sobie magię, wiemy wszyscy doskonale. Dlatego zanim przestawimy się na tę okrojoną wersję w postaci jesiennych świeczek, dajmy sobie szansę doświadczyć go w pełnej okazałości.

Oczywiście NIE w czasie wyjątkowych upałów i zagrożeń pożarowych.

10. Pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujesz

Upraszczanie pomaga nam okiełznać myśli, zapanować nad planami i postawić zdecydowany krok do przodu. Jeśli czujesz, że rzeczywistość cię przytłacza – być może warto zacząć zmiany od oczyszczenia przestrzeni wokół?

11. Zjeść śniadanie na świeżym powietrzu

Mało rzeczy cieszy mnie bardziej, niż śniadanie na świeżym powietrzu. Zwłaszcza na plaży. Z obiadem zawsze jest więcej grzebania, przekładania do pojemników i innych takich. Ze śniadaniem nie ma takich problemów – wystarczy zabrać ze sobą kanapkę czy słodką bułę, do tego kawa/herbata w kubek i możemy sobie takim powietrznym śniadaniem zrobić dzień :)

12. Skorzystać z 50 pomysłów na wakacje

Czyli wpisu, który prawie rok temu przygotował mężczyzn. Zebrał w nim 50 pomysłów na to, co robić w wakacje – od wycieczki rowerowej po wizytę w filharmonii. Jest tam nawet gotowa do druku lista – można po kolei odhaczać to, co zrobiliśmy :) Co robić w wakacje? 50 pomysłów >>>

Co robić w sierpniu – jakie są Twoje propozycje?

Koniecznie podzielcie się w komentarzu swoimi pomysłami i planami na sierpień. Być może staną się inspiracją dla innych :)

Nadchodzące warsztaty jogi:

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

No more articles
Close