Regularna praktyka jogi pomoże ci zmierzyć się z codziennym zamieszaniem ze spokojem i stabilnością.

B.K.S. Iyengar

Warsztaty jogi Sztuka relaksu – terminy:

Łódź – 11. maja

Gdańsk – 19. maja

Kraków – 26. maja

Katowice – 27. maja

Stres i jego skutki

Życie w ciągłym napięciu jest przyczyną spadku odporności organizmu, a także problemów z układem krwionośnym i nerwowym. Skutkuje chorobami serca, zawałami, wrzodami, zaburzeniami cyklu miesiączkowego czy trudnościami z zajściem w ciążę, pogarszaniem się wzroku, nowotworami i wieloma innymi chorobami, które określane są najczęściej cywilizacyjnymi. Wśród nich znajduje się wiele uznawanych za nieuleczalne.

W początkowej fazie długotrwałe napięcie jest przyczyną bezsenności, apatii, braku energii, depresji, problemów z jedzeniem i trawieniem, poczuciem bezsensu, osamotnienia czy huśtawki emocjonalnej.

Naucz się skutecznych technik relaksacyjnych i oddechowych

Joga i techniki oddechowe to obecnie najlepszy naturalny sposób na radzenie sobie ze stresem.

Sekwencje jogi, dopasowane do naszych potrzeb, dostarczają odpowiedniej porcji ruchu, która pomaga nam zniwelować jego skutki. Połączona z nią relaksacja usuwa nagromadzone napięcie.

Regularna praktyka uczy dystansowania się do rzeczywistości i kontrolowania emocji, co znacznie obniża poziom naszego niepokoju.

Joga pozwala nam nie tylko na wypracowanie swojej metody radzenia sobie z napięciem, ale również uczy nas samoobserwacji, dzięki czemu możemy stwierdzić, jak oddziałują na nas określone sytuacje, emocje czy wydarzenia i które z nich chcielibyśmy wyeliminować lub ograniczyć.

Czego nauczysz się na dwugodzinnych warsztatach?

Podczas warsztatów będziemy działać na czterech płaszczyznach – fizycznej aktywności, oddechu, relaksacji i uczenia się siebie.

✔ Nauczymy się prostych technik oddechowych, które można z powodzeniem wykorzystać w codziennych stresujących sytuacjach.

✔ Skupimy się na uważności na ciało i na jej podstawie będziemy budować sekwencje.

✔ Damy ulgę naszym bolącym plecom, oraz wszystkim miejscom, w których stres lubi się gromadzić.

✔ Nauczymy się prostych pozycji, które będziemy mogli powtarzać w domu.

✔ Podczas przedłużonej relaksacji pozwolimy sobie na to by… po prostu odpuścić. Całkowicie i skutecznie.

Nieważne, czy chcesz:

  • pogłębić swoją praktykę,
  • nauczyć się lepiej budować samodzielne sekwencje
  • czy… postawić swoje pierwsze kroki na macie.

W każdym wypadku – zapraszam Cię serdecznie na dwugodzinne odprężające i wyciszające warsztaty jogi.

Pamiętaj, joga to najlepsza recepta na poprawę życia :)

 

„Prawdą jest, iż praktykując jogę, stopniowo zwiększamy naszą zdolność do koncentracji i bycia niezależnym. Poprawia się nasze zdrowie, tworzone przez nas związki, a także wszystko to, co robimy.” 

T. K. V. Desikachar

 

Dla kogo?

Dla każdego, kto pragnie zrobić coś dla swojego ciała i umysłu. W myśl zasady:

“Nie musisz być rozciągnięty, żeby praktykować jogę – wystarczy, że chcesz otrzepać się z kurzu… i zobaczyć, co się stanie.”

Warsztaty przeznaczone są dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Sesja dostosowana jest energii grupy. Korzystamy z wszelkiego rodzaju potrzebnych modyfikacji.

Jeśli jesteś początkujący, albo dopiero masz przed sobą swój pierwszy raz na macie to… nie zastanawiaj się. Przyjdź i zobacz co się stanie. Zadowolenie gwarantowane :)

O prowadzącej:

Natalia Knopek joga

O mnie

Mam na imię Natalia Knopek, od wielu lat jestem bez pamięci zakochana w jodze. Swoją praktykę określam jako  dynamiczną z jednoczesną uważnością na świadomość ciała i umysłu w jodze. Skupiam się również na skutecznej relaksacji, wyciszeniu i rozluźnieniu – tak bardzo przydatnym w obecnym świecie.

Jestem zwolenniczką uzdrawiania poprzez ruch i odpowiednią dietę. Głęboko wierzę w to, że piękno powstaje wewnątrz, oraz że każda wielka zmiana zaczyna się od jednego małego kroku.

Jestem certyfikowanym nauczycielem w standardzie Yoga Alliance jako RYT200 (Registered Yoga Teacher – 200). Posiadam również uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga. Swoją praktykę rozwijałam w Indiach, Polsce i Danii.

W jodze wyznaję zasadę wiecznego studenta – każde prowadzone przeze mnie zajęcia uczą mnie czegoś nowego. Poza tym staram się ciągle pogłębiać swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach.

 

Opinie uczestników poprzednich warsztatów:

(Kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

joga warszawa
warsztaty jogi opinie
warsztaty jogi warszawa

 

Jeśli masz trudność z płatnością, napisz do mnie na: simplife.pl@gmail.com

Grupa bardzo kameralna, liczba miejsc ograniczona.

Maty są na miejscu, nie trzeba przynosić własnej.

 

(Visited 1 137 times, 7 visits today)
No more articles
Close