Dziś nów księżyca, co oznacza, że dopiero zaczyna pojawiać się na niebie. Możemy to nie tylko zaobserwować na niebie ale również odczuć.

Księżyc pojawia się w wierzeniach i kulturze wielu narodowości. Współcześnie najczęściej mówi się o pełni, stała się ona nawet częścią popkultury (wszystkie filmy o wilkołakach itp), o nowiu zaś wspomina się rzadziej. Zapewne przez to, że jest zjawiskiem mniej widowiskowym. Poza tym jego energia jest o wiele spokojniejsza – zwykle to podczas pełni jesteśmy rozdrażnieni, nie możemy spać, mamy problemy z koncentracją.

Niemniej jednak jego energia jest równie odczuwalna. Często możemy czuć się w tym czasie pozbawieni sił i generalnie rozbici. Jest to moment w którym jedziemy na oparach, dopiero od tego dnia księżyca zacznie przybywać, a w raz z nim pojawi się nowa siła. To siła narodzin, młodości i świeżości. Dobrze jest więc tę energię wykorzystać.

Jaki wpływ ma na nas nów księżyca?

Możemy wychodzić z założenia, że to zabobony i że nas to na pewno nie dotyczy, jednak fazy księżyca odczuwamy wszyscy. Z tą różnicą, że obecnie przez stały kontakt z technologią, brak możliwości obserwowania nieba (umówmy się – w mieście jest zwykle zbyt jasno, by zobaczyć cokolwiek), zachwiany rytm nocy i dnia oraz rolety w oknach, zauważamy to o wiele słabiej.

Niemniej jednak z lekcji geografii w podstawówce wiemy, że księżyc ma wpływ na przypływy i odpływy wielkich wód na kuli ziemskiej. Nasze ciało w 2/3 złożone jest z wody, co oznacza, że i dla nas nie jest obojętny.

Nów księżyca i jego energia

Księżyc “rodzi się” każdego miesiąca na nowo. To świeży początek nowego cyklu, czysta karta. Zwykle lubimy wprowadzać postanowienia i zmiany na początku nowego roku (więcej o postanowieniach noworocznych i tym dlaczego je lubię), wtedy jakoś tak “bardziej nam się chce”.

Energia księżyca w nowiu jest taką właśnie energią wspierającą i wzmagającą “chcenie się”. Możemy więc powiedzieć, że mamy taki swój mały Nowy Rok i miejsce na nowe plany i postanowienia co niecały miesiąc.

Jak wykorzystać energię księżyca?

Energia powiększającego się księżyca ma to do siebie, że wspiera nowe przedsięwzięcia, przyciąga to, czego pragniemy i wspiera w działaniu.

Warto więc wykorzystać dzisiejszy wieczór na spokojną medytację (najlepiej już po kąpieli, zaraz przed pójściem spać) i zastanowienie się: czego tak naprawdę chcę od życia? jak widzę swoją wymarzoną przyszłość? w którą stronę chcę pójść?

Przed tym wszystkim dobrze jest się uspokoić, skupić na sobie. Telefon i komputer powinny pójść w odstawkę na kilka godzin przed snem. Możemy zrobić sobie ciepłą kąpiel, użyć ulubionego olejku. Wyciszyć się, przygasić światło, najlepiej zapalić świece.

Możemy również próbować medytacji ze skupieniem na oddechu, albo medytacji prowadzonej, być może poniższy film będzie przydatny:

Gdy już się wyciszysz, usiądź wygodnie (możesz nawet na łóżku) i szukaj w sobie odpowiedzi na pytanie: co chcesz aby pojawiło się w Twoim życiu? Staraj się tworzyć konkretne wyobrażenia a nie ogólnikowe pomysły i wizje.

Warto spisać sobie to na kartce. Zdjęcia i rysunki jako dodatek są bardzo mile widziane. Zwłaszcza rysunki – one pochodzą z nas, z wewnątrz, nie z zewnątrz tak jak zdjęcia.

Skupiamy się na pozytywnych wyobrażeniach, nie na tym, czego obecnie nie lubimy.

I co najważniejsze – starajmy się, by przez cały czas towarzyszyło nam uczucie wdzięczności i radości, tak jakby wszystko to, już się wydarzyło.

Podczas nowiu możemy również tworzyć sobie swoją tablicę marzeń, energia księżyca będzie przy tym bardzo wspierająca.

Gdy skończymy najlepiej jest od razu pójść spać i oddać się marzeniom… sennym. W takim nastroju na pewno wspaniale będzie się zasypiać :)

Nów księżyca 2018

Na koniec to, co może się przydać na przyszłość, czyli nów księżyca w 2018:

 • 15 lutego
 • 17 marca
 • 16 kwietnia
 • 15 maja
 • 13 czerwca
 • 13 lipca
 • 11 sierpnia
 • 9 września
 • 9 października
 • 7 listopada
 • 7 grudnia

Pamiętaj, że taką medytację możesz robić wraz z każdym nowiem.

Miłego, marzycielskiego wieczoru!

Nadchodzące warsztaty jogi:

Kliknij zdjęcie, by zobaczyć szczegóły

(Visited 7 494 times, 1 visits today)

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku


Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.


 

(Visited 7 494 times, 1 visits today)
(Visited 7 494 times, 1 visits today)
No more articles
Close