Święta tuż za rogiem. W zależności od tego, jakie jest nasze podejście – kończymy przygotowania, albo… dopiero je zaczynamy. Zapraszamy gości, albo sami zbieramy się na wypad do rodziny. Spędzamy ten czas w dużym gronie bliskich nam osób, albo kameralnie, może nawet w pojedynkę. Pakujemy ostatnie prezenty, albo… dopiero zaczynamy się za nimi rozglądać. To nie ważne. Nie liczy się jak je spędzamy, najważniejsze, żeby było po naszemu. A wszystkim tym, którzy szukają inspiracji i pomysłu na to, czym obdarować bliskich, podpowiadam – książka na prezent, to zawsze świetny pomysł.

Zwłaszcza w formie ebooka, nie musimy się dzięki temu martwić, że paczka nie zdąży dojść na czas ;)

książka pod choinkę

Książka na prezent

Książka na prezent (jak i zupełnie bez okazji), to zawsze fajna sprawa. Dlatego nie będę się tu silić na przydługie wstępy i objaśnienia – przejdę od razu do moich poleceń.


Pssssst… informacja z serii tych ważnych i przydatnych – mam dla Was fajne zniżki na ebooki:

  • jeżeli podczas zakupów skorzystacie z poniższych linków, książki będziecie mogli kupić w niższej cenie :)
  • do tego wpisując kod SIMPLIFE19 (trzeba go wpisać w koszyku i kliknąć „przelicz”) otrzymacie dodatkowy rabat 10% na tytuły z wpisu – ważny do ważny do 15 stycznia :)
  • promocje łączą się ze sobą.

Książka na prezent – odrobina motywacji

Obecnie podejście do tworzenia postanowień noworocznych jest bardzo różne. Jedni chwalą, mówiąc, że motywuje ich do zmiany. Inni twierdzą, że to nie ma sensu, bo i tak się nie uda. Jeszcze inni wolą pracować na bieżąco i nie czekać z postanowieniami do 1. stycznia.

Niemniej jednak odrobina motywacji (moim zdaniem) od czasu do czasu przyda się każdemu.

książka na prezent motywacyjna

1. Nawyk osiągania – Roth Bernard >>>

Czytałam na temat tej książki bardzo dużo pozytywnych opinii, dlatego umieściłam ją na liście pozycji, które chcę przeczytać w styczniu. Mam ją już na czytniku i z tego, co udało mi się wstępnie przejrzeć – zapowiada się bardzo ciekawie. Trochę o stereotypach, pozytywnych zmianach i przyzwyczajeniach.

To, co wpadło mi już w oko (rozdział 5):

Możesz siedzieć po ciemku, czekając na zapalenie światła, albo możesz wstać, zrobić kilka kroków  i nacisnąć przełącznik. 

2. Weź sprawy w swoje ręce – John B. Izzo >>>

Trochę w amerykańskim stylu, ale i tak warta przeczytania. Generalnie, jako ludzie, lubimy zrucać winę za nasze niepowodzenia na innych albo na jakieś niezależne od nas czynniki. Autor stara się nam pokazać, jak wiele może zmienić zmiana tego nastawienia i wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Oczywiście nie oznacza to, że mamy wpływ na wszystko co nas spotyka, ale na pewno możemy mieć pod kontrolą nasze reakcje. Ważne jest również wzięcie odpowiedzialności za swoje zachowanie podczas konfliktów – wina zawsze leży po obu stronach, nawet jeśli wydaje nam się, że jest inaczej.

Każdy rozdział jest zakończony krótkim podsumowaniem i praktycznymi wskazówkami.

3. Jedna rzecz – Gary Keller, Jay Papasan >>>

Spotkałam się z opinią, że jest to książka dla “mentalnych minimalistów”. Co w tym kontekście oznacza mniej więcej tyle, że kierowana jest do osób, które chcą ustalić swoje priorytety i skończyć z wielozadaniowością. Oparta jest na wielu badaniach, dlatego dodaję ją sobie do listy książek na styczeń.

ebook pod choinkę

4. Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły – Mason Currey >>>

Książka, którą polecałam Wam już jakiś czas temu. Wtedy pisałam o niej “Czytana z zupełnej ciekawości. Interesowało mnie życie codzienne artystów i wielkich twórców. Na tę chwilę stwierdzam, że książka zupełnie przypadkiem stała się najlepszym podręcznikiem motywacyjnym. Pewnie dlatego, że nim nie jest. Autor książki włożył naprawdę dużo pracy w analizę wszystkich tych biografii i zrobił dobrą robotę.”

Jedna z lepszych, jakie czytałam w tym roku.

5. Siła nawyku – Charles Duhigg >>>

O tej książce również już Wam pisałam. Polecona mi przez własnego męża, więc musiałam to sprawdzić. I stwierdzam, że jest świetna! Znajdziemy w niej chyba wszystko, co można napisać o nawykach. Masa badań, eksperymentów, historii i ciekawostek. Mimo iż treść raczej popularno-naukowa to czyta się jak powieść.

Książka na prezent dla jogina

Często pytacie mnie o polecenia książkowe dla joginów, więcej na ten temat rozmawialiśmy swego czasu w naszej tajnej jogowej grupie. Czysto asanowo i technicznie niezmiennie polecam Światło jogi – B. K. S. Iyengara. A filozoficznie to, co poniżej.

książka na prezent dla jogina

1. Potęga teraźniejszości – Eckhart Tolle >>>

Bardzo dawno temu poleciła mi ją moja mama. Miałam wtedy taki okres w życiu, że po prostu jej potrzebowałam. Dlatego umieściłam ją tutaj. Najlepiej czytać ją na raty i dawać sobie czas na przemyślenie. Nie wiem czy można ją zaliczyć do poradników, ale posługuje się różnymi pojęciami z zakresu psychologii dotyczy raczej głębokiej pracy wewnętrznej.

Ja sama mam plan wrócić do niej w najbliższym czasie.

2. Opowieści Buddyjskiego Mnicha. Licencja na szczęście. – Ajahn Brahm >>>

Książka z tych, których nie czyta się w całości naraz. Cała książka składa się ze 100 krótkich opowieści – kilka z nich możecie przeczytać online po kliknięciu w link. Moim zdaniem podobne do Modlitwy żaby – A. de Mello, którą też Wam mocno polecałam.

3. Psychologia Jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego – Maciej Wielobób >>>

Jogasutry to najważniejszy z traktatów o jodze klasycznej. Jako że jest to tekst już dość wiekowy, doczekał się wielu interpretacji mniej lub bardziej zrozumiałych dla ludzi z zachodu. Maciek tłumaczy wiele zagadnień w bardzo przystępny dla nas sposób, dlatego pozycja będzie idealna dla tych, którzy chcą od jogi czegoś więcej niż tylko aktywności ruchowej.

4. Joga prawdziwa – Jennie Lee >>>

Polecałam Wam ją kilka miesięcy temu. Idealna dla jogina lub joginki, którzy o tej praktyce chcą się dowiedzieć czegoś więcej niż tylko o jej fizycznej stronie. Opowiada o ośmiostopniowej ścieżce jogi (piałam Wam już o tym że asany, czyli pozycje, to tylko jeden ze stopni jogi). Książka kierowana jest do osób z zachodu, więc nie trzeba się obawiać problemu ze zrozumieniem czy nadmiernej filozofii.

Książka na prezent dla minimalisty

I tutaj dużym plusem będzie książka w formie ebooka, bo nie zajmuje miejsca na półce. No i jest zupełnie zero waste ;)

książka na prezent dla minimalisty

1. Miej umiar – Natalia Knopek >>>

Korzystając z okazji, dodam również coś od siebie. Miej umiar to kontynuacja blogowego Maratonu minimalisty – 52 nowe kroki. Zauważyłam już, że wiele osób wykorzystywało (i nadal wykorzystuje) Maraton jako postanowienia noworoczne, Miej umiar sprawdzi się w tej roli idealnie. Trochę o wybieraniu mądrych zwyczajów i stopniowym wprowadzaniu ich do swojego życia.

Ciężko tak pisać o sobie, ale… wnioskując po ogromnej ilości ciepłych słów i pozytywnych opinii na temat książki – chyba jest warta polecenia.

Na blogu możecie kupić również wersję papierową z możliwością dowolnej dedykacji.

2. Magia sprzątania – Marie Kondo >>>

Trochę już klasyk. Opinie na jej temat są różne, ale myślę, że dla osoby, która chce zacząć przygodę z oczyszczaniem przestrzeni wokół, będzie idealna. Spójny sposób na porządkowanie i pozbywanie się nadmiaru. Sądzę, że może dać sporego kopa do działania wszystkim chomikom :)

3. Sztuka prostoty – Dominique Loreau >>>

Chyba największy klasyk w tym gatunku. Osoby zainteresowane dłużej tematem upraszczania i minimalizmu raczej nie znajdą tu nic nowego. Jednak pozycja jest idealna dla tych, którzy chcą zacząć. Albo dla tych, którym chcemy tę zmianę delikatnie zasugerować.

Książka na prezent – odrobina klasyki

Książki na prezent wcale niekończenie muszą być nowościami. Od czasu do czasu warto sięgnąć również po klasyki. Ja wybrałam 3 – każdy zupełnie innego rodzaju. “Klasyka, to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta” – jak mówi Twain, więc jest okazja, by to zmienić.

książka na prezent

1. Wielki Gatsby – Francis Scott Fitzgerald >>>

Czytałam ją już jakiś czas temu, jednak nadal miło wspominam i polecam. Czas pierwszej wojny światowej, czyli jak wskazują wszystkie oglądane przez mnie filmy i seriale – mój ulubiony. Romantyczna miłość, marzenie o charakterystycznym dla tego czasu amerykańskim sukcesie i nuta rozczarowania.

Filmu nie widziałam i w sumie nie wiem, czy chcę to zmienić ;)

2. Folwark zwierzęcy – George Orwell >>> 

Orwell to, wiadomo, klasyk. O samej książce mówiło się już wielokrotnie i została przeanalizowana na wszystkie możliwe sposoby. Metaforyczny obraz naszego świata. Z pozoru tylko polityka, ale tak naprawdę – w ten sposób wygląda całe nasze życie.

Na pewno warto przeczytać.

3. Jedz, módl się, kochaj – Elizabeth Gilbert >>> 

Nie taki klasyk, ale też dość leciwy. Pochodzi z niej chociażby:

Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata.

O szukaniu siebie na nowo i nie poprzestawaniu na kompromisach. Ciekawa zarówno jako po prostu “czytadło” jak i pocieszajka czy światełko w tunelu, gdy wydaje nam się, że życie jest bez smaku i bez sensu.

Książka na prezent – ciekawe nowości

Nie samymi klasykami człowiek życie. Prezent świąteczny to również doskonała okazja, żeby zapoznać się z nowościami na rynku.

książka na prezent nowości

1. Byłam kochanką arabskich szejków – Laila Shukri >>> 

Moja pierwsza książka tej autorki i pierwsza poruszająca taką tematykę. Tytuł jest trochę mylący – nie chodzi tutaj o kochankę, ale o najzwyklejszą w świecie prostytucję i handel ludźmi. Historia Polki, która na imprezie poznaje przystojnego faceta, który po krótkim czasie znajomości namawia ją na wyjazd do Dubaju. Ta niestety zupełnie bezmyślnie się zgadza. Na miejscu okazuje się, że chłopak jest odpowiedzialny za werbowanie ładnych, młodych dziewczyn tylko po to,by sprzedawać je do miejscowych burdeli.

2. Shantaram –  Gregory David Roberts >>>

To mój prezent choinkowy dla… samej siebie. Czytałam dużo pozytywnych opinii na jej temat. Shantaram to historia Australijczyka, który porzucony przez żonę, zaczął szukać pocieszenia w heroinie. Dalej przyszedł czas na napadanie na banki, więzienie, ucieczkę z więzienia i ukrywanie się w indyjskich slumsach. Podobno czyta się z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem.

3. Czarownica – Camilla Läckberg >>>

Nie jestem jakąś maniakalną fanką skandynawskich kryminałów, ale lubię od czasu do czasu przeczytać. W poprzednim wpisie polecałam Wam Jo Nesbø (nadal możecie kupić jego książki ze zniżką, którą znajdziecie w tym wpisie), dziś pora na wersję kobiecą. Do tej pory czytałam jedną książkę tej autorki – Kaznodzieja – świetna, zaskakuje do samego końca.

Tu historia zaginięcia małej Linnei, które przypomina wydarzenie sprzed 30 lat. Wtedy w tym samym miejscu zginęła dziewczynka, a jej ciało odnaleziono w jeziorze. Śledztwo zostało zakończone, ale… może jednak niesłusznie? Jestem w trakcie – bardzo wciąga!

twardoch

4. Ballada o pewnej panience – Szczepan Twardoch >>>

Moja pierwsza książka tego autora. I zapewne nie ostatnia. Bardzo podoba mi się język autora i sposób narracji. Na całość składa się 11 opowiadań, mi taka forma jak najbardziej odpowiada. Ciekawe, z elementem zaskoczenia. Napisana pięknie, przejmująco i dobitnie.

5. Labirynt duchów – Carlos Ruiz Zafón >>>

To również mój prezent na Święta dla samej siebie. Jako fanka Zafóna chyba nie muszę się tłumaczyć? Czytałam wszystkie poprzednie powieści i szczerze polecam. W tej znów Barcelona w tle i caaaałe 900 stron przyjemności. Nic tylko się cieszyć, na zimowe wieczory jak znalazł.

Książka na prezent dla niego

W zestawieniu znalazło się również pozycje dla mężczyzn. Dlatego jeśli szukacie pomysłu na prezent dla swojego lubego, brata, taty czy dziadka – być może znajdziecie coś odpowiedniego.

książka na prezent dla faceta

1. Koronny nr 1. Pseudonim Masa – Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski >>>

Zupełnie nie moja bajka, ale mój mąż lubi książki tego typu. Biorąc pod uwagę fakt, że jeden z jego ulubionych filmów to Ojciec chrzestny a z książek to Encyklopedia mafii – nic dziwnego, że sięgnął po nią. Książka o polskich świadkach koronnych, konkretnie o tym najbardziej znanym – Jarosławie Sokołowskim, występującym dziś pod pseudonimem Masa. Teraz znany prawie wszystkim celebryta, kiedyś groźny gangster. Dlaczego został świadkiem koronnym? Czy faktycznie jest to oznaką skruchy, czy może po prostu… to się opłacało?

2. To – Stephen King

Opis i kod zniżkowy na tę pozycję znajdziecie w poprzednim wpisie. Możliwe, że sama również przeczytam, ale coś mi mówi, że na film nie wystarczy mi już odwagi.

3. Sport nie istnieje – Jan Sowa, Krzysztof Wolański >>> 

Mój mąż jest ogromnym fanem piłki nożnej. Nie raz więc rozmawialiśmy już w domu na temat tego, czy sport nadal jest formą zabawy i zdrowej rywalizacji, czy może już jedynie biznesem, w którym grają ludzie-roboty. Zawodnicy, którzy są silni i szybcy ponad wszelką miarę i nie ma u nich miejsca na pomyłkę. Zdaniem autorów – socjologa i kulturoznawcy Jana Sowy oraz filozofa Krzysztofa Wolańskiego – sport stał się już nieodłącznym elementem kapitalizmu.

4. Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy, szyfry i partyzanci – Max Hastings

Opis i kod zniżkowy na tę pozycję również znajdziecie w poprzednim wpisie. Moim zdaniem warto skorzystać.


PS wszystkie tytuły z tego wpisu w jednym miejscu znajdziecie tutaj >>> oczywiście ze zniżką.

I pamiętajcie o dodatkowym rabacie 10% na hasło SIMPLIFE19 – do wpisania w koszyku.


Audiobooki na prezent dla dużych i małych

W rodzinie i wśród znajomych mamy kilka osób, które zamiast czytać, wolą słuchać. Zwykle są to mamy, które nie  mają czasu na czytanie – mogą więc słuchać audiobooków zajmując się różnego rodzaju domowymi sprawami.

audiobooki na prezent

1. Śpiące królewny – Stephen King >>>

Powieść Stephena Kinga i jego syna Owena Kinga. Rzecz dzieje się w Appalachach, gdzie nagle z kobietami zaczyna się dziać coś dziwnego – gdy śpią, tworzy się na nich coś w rodzaju kokonu, który, gdy tylko zostanie zerwany, sprawia, że popadają w dziką furię. Jedna jedyna Evie jest odporna na tę anomalię. Mężczyźni nie wiedzą, co robić – czy powinni ją ocalić, czy wręcz przeciwnie?

2. Alicja w krainie czarów – Lewis Carroll >>>

Przepiękna sprawa dla małych i dużych, o której więcej pisałam w poprzednim wpisie.

3. Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Maud Montgomery >>>

Również dla małych i dużych. Tu też więcej pisałam w poprzednim wpisieI po raz kolejny zachęcam również do obejrzenia serialu “Ania nie Anna” zrealizowanego na podstawie tej powieści.

4. Jak zawsze – Zygmunt Miłoszewski >>>

Słodko-gorzka komedia o ironicznym zabarwieniu. Para, która dostała szansę przeżycia swojej miłości na nowo. On ma 84 lata, ona 79, jak co roku świętują swoją rocznicę – dzień w którym poszli do łóżka po raz pierwszy. Tym razem rocznica bardzo okrągła, bo aż pięćdziesiąta. Rozmawiają, świętują, zabawiają się i idą spać. Następnego ranka… budzą się w swoich młodych ciałach. Mają szansę zacząć od nowa – czy wybiorą taką samą ścieżkę? Czy będą razem?

5. Zmysłowe życie roślin – Danie Chamowitz >>>

Książka napisana przez biologa Daniego Chamowitza, pokazuje, że rośliny to coś więcej niż łodygi i zielone liście. Mają bogate życie wewnętrzne i rozwinięte zmysły – choć zupełnie różne od tych ludzkich czy zwierzęcych. Obala wiele mitów, wprowadzając jednocześnie dużo nowych ciekawostek i spostrzeżeń. W przystępny sposób opisuje zdolności sensoryczne roślin.

książka prezent


 

 

Wpis powstał przy współpracy z virtualo.pl

 


Szukasz pomysłu na prezent?
Znajdziesz u nas:

Chcę zajrzeć do sklepu >>>

Kurs Medytacji i świadomego Relaksu >>>

Szkoła Jogi w Domu >>>

Szkoła Jogi online
w Twoim domu

Chcę poczytać więcej >>>

Co otrzymasz?

  • Wysoką jakość domowej praktyki jogi w każdym wymiarze.
  • Dostęp do unikalnych materiałów niedostępnych nigdzie indziej w sieci.
  • Kameralną atmosferę w obliczu wzajemnego wsparcia wyjątkowej społeczności

Dołącz do nas >>>

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close