21. czerwca został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Inicjatorem był premier Indii Narenda Modi, który stwierdził że:

„Joga jest nieocenionym darem starożytnej tradycji Indii. Uosabia jedność ciała i umysłu, myślenia i działania, powściągliwości i spełnienia; harmonii między człowiekiem a naturą. Jest holistycznym podejściem do zdrowia i dobrego samopoczucia”.

W Polsce Dzień Jogi obchodzony jest po raz drugi. Z tej okazji w wielu większych i mniejszych miastach w Polsce odbywają się różnego rodzaju pikniki i festyny, okraszone wspólnymi sesjami jogi. W zeszłym roku brałam udział w obchodach Dnia Jogi tutaj, w Danii, w tym roku jednak wybieram się do Warszawy.

Międzynarodowy Dzień Jogi w Warszawie na Polu Mokotowskim.

Hasłem tegorocznych obchodów, które będą miały miejsce aż w 200 krajach na całym świecie, jest „Joga dla zdrowia“. W Warszawie całość będzie trwała aż 3 dni – od 19. do 21. czerwca. Główną częścią jest niedzielny piknik na Polu Mokotowskim, gdzie planowana jest wspólna sesja jogi otwierająca całe wydarzenie (10:00) oraz cała masa innych ciekawych wydarzeń, takich jak pokazy, warsztaty kulinarne, panele dyskusyjne, wykłady i koncerty. Dokładny plan pojawi się niedługo tutaj, atrakcje planowane są aż do godziny 18.

Wydarzenie objął swoim patronatem Jego Ekscelencja Ajay Bisaria, ambasador Republiki Indii. Jak sam mówi:

Widać, że coraz więcej osób pragnie w świadomy sposób troszczyć się o jakość swojego życia. Joga to doskonała metoda – niezależnie od wieku, stanu zdrowia – by w naturalny sposób zadbać o równowagę psychofizyczną.

Polskimi ambasadorkami są: Natalia Przybysz, Agnieszka Cegielska, Agnieszka Maciąg, Tomasz Stańko, Paulina Holtz, Edyta Herbuś i Małgorzata Pieczyńska

Z tego co wiem, pojawić się ma również wiele food trucków z pysznym wegańskim i indyjskim jedzeniem, a wiadomo, że jedzenie jest tym co kocham najbardziej, więc tylko dlatego tam jadę ;)

A tak zupełnie serio: jeśli mieszkacie w Warszawie, lub w jakiejś rozsądnej odległości od niej, naprawdę serdecznie polecam się wybrać. Jeśli jesteście w jakiś sposób związani z jogą, na pewno będzie to fajny sposób na poszerzenie swojej wiedzy i poznanie masy inspirujących ludzi. A jeśli nigdy jogi nie próbowałeś/aś to tym bardziej wpadnij! Cudowna okazja, by spróbować czegoś nowego. Na pewno nie będziesz jedynym nowicjuszem, nie martw się ;)

O tym, że joga ma cudowny wpis na ciało i ducha pisałam już chyba milion razy. Uspokaja, relaksuje, pomaga w problemach ze snem. Jest idealnym sposobem na ulgę po całym dniu spędzonym w pracy lub na uczelni, usuwa bóle pleców i napięcie mięśni szyi. Dotlenia organizm, wspomaga działanie organów wewnętrznych i zwiększa naszą kreatywność. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i daje nam cudowną świadomość własnego działa. Na urodę i budowanie pięknej sylwetki również ma ogromny wpływ, więc nie ma co się zastanawiać… tylko spróbować.

A tak to wyglądało w zeszłym roku:

 

Ja na Polu Mokotowskim będę w niedzielę już od rana, jeśli więc ktoś z Was się wybiera – dajcie koniecznie znać w komentarzu pod postem, na Facebooku, Instagramie czy mailowo. Będzie super okazja, żeby się poznać, porozmawiać i wymienić uściski. Ja już nie mogę się doczekać :)
Do zobaczenia!

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

(Visited 785 times, 1 visits today)

(Visited 785 times, 1 visits today)
No more articles
Close