Blogowo-instagramowe podsumowanie miesiąca, wzbogacone o interesujące linki z sieci.

Dodatkowo tapeta na pulpit z kalendarzem na marzec 2016 :)

Jak zawsze przy tej okazji zapraszam na swój Instagram, którego skrawki zobaczycie poniżej :)

Poprzednie zestawienia możecie sobie podejrzeć tutaj:

minimalizm cytat

W lutym zaczęłam intensywną pracę nad planowaniem Wiosennego Wyzwania Simplife. Zbierałam pomysły i materiały, dzieliłam, mnożyłam, wszystko po to, żeby wyszło jak najlepiej i jak… najprościej ;)

minimalizm cytaty

Akcja Wiosenne Wyzwanie Simplife ruszyła z dniem 1. marca. Cały czas można dołączać, wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj – #WiosenneWyzwanieSimplife z nagrodami. 

tulipany

Luksus dnia codziennego, to po prostu umiejętność celebrowania zwykłych czynności i dodawania do nich odrobiny magii. To zdolność do pobudzania wszystkich zmysłów. Kwestia poszukiwania piękna i sensualności w życiu, jedzeniu, naturze, muzyce, rytuałach, wystroju domu, ludziach i modzie.

Sztuka uwodzenia najważniejszej osoby w życiu, czyli – CIEBIE.

uczelnia

Przestań czekać aż przyjdą lepsze czasy, coś samo spadnie Ci z nieba, a świat nagle stanie się przyjazny. Jeśli chcesz czegoś, to pomóż mu „stać się”. Nie siedź biernie na tyłku, tylko zastanów się, co zbliża Cię do celu i po prostu… rób to!

Masz prawo mieć takie życie, jakiego chcesz, pamiętaj :)

kawa

Przyjrzyj się ludziom, których uważasz za zorganizowanych. Zwykle okazuje się, ze mają oni swój określony zbiór nawyków, a także sprytne pomysły, pozwalające nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zyskać masę wewnętrznego spokoju.

joga jaszczurka

Joga skupia się na przywróceniu równowagi psychicznej i fizycznej. Pozwala nam lepiej zrozumieć swoje ciało i umysł. Jednak to nie wszystkie jej zalety. Jednym ze skutków ubocznych jest pięknie wyrzeźbiona sylwetka. Mimo iż joga sama w sobie nie została stworzona do zbijania zbędnych kilogramów, to osiągnięta dzięki niej równowaga psycho-fizyczna, w dużym stopniu przekłada się na usprawnienie metabolizmu, a co za tym idzie – utratę wagi.

 

Joga w jednym ze swoich znaczeń to „zjednoczenie umysłu, ciała i ducha”. Dzięki temu korzystnie wpływa nie tylko na duchową transformację, lecz także na radzenie sobie ze stresem.

Stres jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób jak: nadciśnienia, zakrzepów, wrzodów oraz wszelkiego rodzaju bóli i niepokojów. Praktyka jogi może okazać się najskuteczniejszą metodą w walce ze stresem, ponieważ ułatwia osiągnięcie równowagi emocjonalnej, pogłębia świadomość ciała i oddechu, usuwa zbędne napięcia, relaksuje.

minimalizm

Ciągła pogoń za idealnym życiem jest tak naprawdę walką z wiatrakami. Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto robi coś lepiej, ma coś fajniejszego, albo mieszka w ładniejszym miejscu. Pytanie tylko, czy chcesz zmarnować życie na tego typu bezsensowną walkę z samym sobą, czy po prostu cieszyć się i doceniać to, co masz?

 

Hans Seyle, powiedział kiedyś: „Akceptacji pragniemy tak bardzo, jak nienawidzimy potępienia.”.Inny znany psycholog, B. F. Skinner, udowodnił eksperymentalnie, że zwierzę, nagradzane za dobre zachowanie uczy się o wiele szybciej, niż to karane.

Późniejsze badania wykazały, że zasada ta, dotyczy również ludzi.

Bo wiesz, krytykując innych, wcale nie powodujemy tego, że się zmienią. Zwykle jedyne co udaje nam się osiągnąć, to trwała uraza.

mops

Smutek jest wtedy, gdy nasz ulubiony serial kończy swoją emisję. Albo na wyprzedaży ktoś sprzątnie nam sprzed nosa naszą wymarzoną sukienkę. Lub też zostawi Cię dziewczyna/chłopak/żona/mąż, umrze ktoś bliski, a Twoja przyjaciółka okaże się wredną jędzą.

Depresja jest wtedy, kiedy po prostu nie chce Ci się żyć. Budzisz się rano (lub popołudniu!) i nie wiesz po co. Wstać z łóżka nie chcesz, bo w sumie w jakim celu? Ubranie się i wyszykowanie do szkoły lub pracy to zadanie ponad siły. A stawianie czoła zwykłemu, codziennemu życiu przerasta Cię.

śniadanie w łóżku

Zamiast kolejnego opakowania tabletek na rozstrój żołądka, zgagę, niestrawność czy wysypkę, przestań wcinać wszystkie te spulchniacze, emulgatory, siarczany, kwasy i bezoesany. Miliony dolegliwości spowodowane niewyobrażalną ilością chemii w jedzeniu. Koncerny najpierw stają na rzęsach, żeby nam naszą żywność, dosłodzić, zabarwić, zakonserwować i popachnieć, a potem jako zbawcy narodu nadchodzą z odsieczą z kolejnym rewolucyjnym lekiem na ból brzucha i alergię.

wegańskie krakersy

Jeśli szukacie stosunkowo zdrowej przekąski na imprezę lub po prostu czegoś do pochrupania przy filmie – wegańskie krakersy będą idealne :)

Do ich wykonania potrzebujecie tylko 4 składników, które zapewne i tak macie w domu. Całość (łącznie z pieczeniem) zajmie wam nieco ponad 15 minut, serio :)

dzień powolności

Coś w tym jest. Pracujemy za dużo i za ciężko.

Pytanie tylko: ile jest w tym faktycznej konieczności i prawdziwej efektywności, a ile marudzenia, przepracowania i braku umiejętności dobrego planowania. Co zrobić aby znaleźć zdrowy balans między pracą a relaksem i przede wszystkim nauczyć się odpoczywać?

wojciechowska

O miłości współcześnie – co do naszego życia wnosi Tinder?

Z badań wynika, że co czwarty młody człowiek nadmiernie korzysta z sieci – poświęca na to za dużo czasu, zaniedbując jednocześnie relacje z bliskimi. Co ciekawe, u osób wychowanych w cyfrowej technologii zaszły już znaczące zmiany, wpływające na sposób odczuwania czy mówienia. Socjolog Gary Small w swojej książce „Mózg, jak przetrwać technologiczną przemianę współczesnej umysłowości” zwraca uwagę na fakt, że młodzież używająca tabletów czy laptopów ma dużo mniejszą zdolność do czytania mowy ciała, zadowolenia, irytacji czy innych emocji przekazywanych w relacjach bezpośrednich. Zanika również zdolność interpretowania tonu głosu.

Tak naprawdę młodzi lepiej porozumiewają się ze sobą w sieci niż w realnym życiu.

tapeta-z-kalendarzem-marzec

Obiecana, widoczna na zdjęciu powyżej, tapeta z kalendarzem do ściągnięcia TUTAJ.


Linki warte kliknięcia:

[…] minimalizm pomaga wielu osobom. Przestają czuć presję otoczenia, nie zwracają uwagi na wszechobecne „must have”. Uświadamiają sobie, że można żyć prościej nie tracąc przy tym zupełnie nic. I to jest wspaniałe ;)

Bieszczady to jedno z tych miejsc, w które się wybieram, ale dotrzeć nie mogę. Jeśli macie podobny problem – te zdjęcia powinny być skuteczną zachętą :)

Tak, dopuszczam na blogu krytykę. „Dopuszczam” to złe słowo. Ja nie mam nic, ale to absolutnie nic, nada, nothing, rien do krytyki. Nie przeszkadza mi ona, ba, nawet ją lubię. Krytyka to jest coś, co pcha ten świat do przodu, co każe rewidować swoje poglądy, co łączy ludzi i prowokuje do dyskusji. A choć ja mam faceta gadułę, czasem pół dnia spędzam na dyskutowaniu i mam tego dość, to generalnie dyskutować lubię.

Problem polega na tym, że ludzie nie odróżniają krytyki od hejtu. Albo bardzo mocno udają, że nie odróżniają. Dlatego pozwólcie, że Wam wytłumaczę różnicę. :)

Kolejne piękne miejsce uchwycone na zdjęciach. Znajdziecie tu też garść praktycznych informacji dotyczących podróży.

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close