Dzisiejszy wpis jest odpowiedzią na Wasze prośby. Przygotowałam 2 dodatkowe wersje kalendarza, również gotowe do druku. Wzbogacone o miejsce na tworzenie planu na każdy miesiąc oraz z możliwością kontrolowania wykonywanych każdego dnia zadań.

W sam raz na postanowienia noworoczne :)

Wszystko zgodnie z Waszymi sugestiami. Mam nadzieję, że się przyda :)

Planer na rok 2016.

Pamiętacie wpis  co zamiast postanowień noworocznych? W którym dodatkiem był planer do ściągnięcia? Kilka osób zasugerowało, że podobny planer przydałby się na cały rok.

Doszłam do wniosku, że to bardzo słuszna uwaga, więc przygotowałam wersję całoroczną.

Jak działa planer?

Drukujemy na kartce A4, po czym przecinamy ją na pół, wzdłuż przerywanej linii. Całość spinamy zszywaczem, spinaczem, klamerką lub specjalną sprężynką.

Przed rozpoczęciem każdego miesiąca na kartce wypisujemy sobie WSZYSTKIE niezamknięte sprawy, które krążą nam po głowie i wszystko to, co danego miesiąca musimy zrobić.

Nawet te super-hiper błahe. Bez planu, losowo, z głowy. Zapisujemy WSZYSTKO co w jakikolwiek sposób wymaga naszej uwagi. Wszystko co według Ciebie powinno wyglądać inaczej, niż jest to w tej chwili. I na myśli mam tutaj nie tylko rzeczy fizyczne ale również myśli i uczucia.

Bardzo przyda nam się tu również wpis o tym jak skutecznie zarządzać czasem i jak tworzyć listy zadań.

Następnie wszystkie te rzeczy umieszczamy pod konkretną datą w kalendarzu. Tego dnia musimy się z daną rzeczą rozprawić i faktycznie to robimy. W nagrodę możemy sobie zawsze postawić ptaszek za wykonane zadanie :)

Zdecydowanie łatwiej jest nam wykonywać zadania, jeśli wiemy kiedy mamy to zrobić. :)

planer 2016 do druku

Gotowy do druku planer możemy sobie ściągnąć tutaj.

Planer jest jednocześnie bardzo dobrym pomocnikiem przy tworzeniu, a przede wszystkim PRZESTRZEGANIU postanowień noworocznych. Do samego “postanawiania” może się przydać wpis Jak stworzyć skuteczne postanowienia noworoczne?

Kalendarz na rok 2016 z dodatkowym miejscem na notatki i plany.

Poniżej rozszerzona wersja minimalistycznego kalendarza do wydrukowania.

kalendarz pdf

Strony z “kalendarzem właściwym” pozostały bez zmian. Wybrałam wersję z cytatami, bo widzę że cieszy się większym zainteresowaniem.

Dodatkowo do każdego miesiąca pojawiła się strona na której możemy zaplanować sobie wszystko to, co mamy do zrobienia w tym miesiącu. Nie pomijając oczywiście czasu na rozrywkę i kulturę, znalazły się tu również podpunkty: przeczytam, obejrzę, odwiedzę.

kalendarz 2016 do druku

Kalendarz drukujemy sobie dwustronnie i spinamy klamerką, spinaczem, zszywaczem lub sprężynką. Na dolnej krawędzi na samym środku robimy dziurkę dziurkaczem i zawieszamy go na ścianie. Dzięki temu obie strony (z planerem i miesiącem) są widoczne jednocześnie.

Gotowy do druku kalendarz możemy sobie ściągnąć tutaj.

Dajcie znać czy się przyda :)

Ps. Dostałam od Was wiele zdjęć, pokazujących Simplife’owe kalendarze wiszące w Waszych domach. Każde takie zdjęcie przeogromnie mnie cieszy, dziękuję! :)

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close