“Czas przypomina gangrenę. Nikt nie wie, co się stanie, następują nieoczekiwane zmiany.” Haruki Murakami

Dzisiaj kolejne “kwadratowe” podsumowanie miesiąca. Trochę o tym co u mnie, trochę o tym co nie u mnie. Jak zawsze zapraszam na mój Instagram :)

Poprzednie zestawienia możecie sobie podejrzeć tutaj:

instagram-kawa

Na początek kilka luźnych tematów. W sam raz do poczytania przy kawie.

“Nigdy nie byłam na żadnej. Nie mam rutyny żywieniowej ani ulubionych produktów. Nie mam czarnej listy, ani rzeczy których pod żadnym pozorem nie tknę. Jem wtedy, kiedy jestem głodna, nie ważne czy jest to dwa razy dziennie czy siedemnaście. I jem to na co mam ochotę. Raz to sałata a raz frytki.  Jem białe pieczywo, jak i to czarne, cukier, sól, czekoladę, słodycze, chipsy, pizzę… czyli wszystko to, przez co należałoby umrzeć.”

“Brak czasu często sprawia, że zapominamy nie tylko o tym co mamy do zrobienia, ale i o ty kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Tworzenie list pozwala nam odciążyć umysł i osiągnąć klarowność. Filozofia zen poleca podporządkowanie się pewnym regułom po to, by móc się od nich uwolnić i osiągnąć spełnienie. Podobnie jest z listami rzeczy do zrobienia – pozwalają nam ogarnąć własne życie oraz jednocześnie osiągnąć większą jasność i lekkość umysłu.”

“Nasz dom powinien być źródłem spokoju i miejscem odpoczynku. Powinien być antidotum na cały stres na jaki naraża nas życie w mieście. I nie jest to nawet stres w takim zupełnie dosłownym tego słowa znaczeniu – miasta w których mieszkamy, są często bardzo hałaśliwe i pstrokate. Rozpraszają nasz umysł i nie pozwalają się skupić.”

Bardzo łatwy projekt DIY, nie dość że wykorzystujemy stary sweter, to jeszcze zyskujemy fajny, jesienny akcent w mieszkaniu.

marton

W październiku, rzecz jasna, pojawiły się również kolejne kroki Maratonu minimalisty:

“Obecnie stworzyłam sobie naprawdę prosty system organizowania swojej rzeczywistości, którym dzisiaj się z Tobą podzielę. Być może Cię zaispiruje i zechcesz zastosować go w całości również u siebie. Albo po prostu wybierzesz elementy, które Cię interesują i dopasujesz je do swojego rytmu życia.

Mój miesiąc, tydzień i dzień opiera się na zasadzie wyznaczania sobie priorytetów. Zwykle trzech, których wykonanie w danym czasie jest kluczowe i które daje największą satysfakcję.”

“Trzymam się złotej zasady odnośnie tego, że na biurku powinny znajdować się jedynie rzeczy nad którymi faktycznie pracujemy. Biurko stało się czyste i puste. Pozostał laptop, długopis, notes i to, bez czego nie mogę się w danej chwili obyć.”

“Nie wierzę w to, że można prowadzić życie całkowicie wolne od stresu. To stres napędza nas do stawiania czoła wyzwaniom, a życie bez jakichkolwiek wyzwań jest po prostu nudne.

Jednocześnie jednak jestem święcie przekonana, że większość stresu, jest zupełnie niepotrzebna i może być wyeliminowana za pomocą kilku łatwych kroków. Oczywiście nie jest to rzecz do osiągnięcia w jeden dzień, ja staram się uczyć tego, jak zwalczać stres, już od dłuższego czasu i nadal nie skończyłam. Jednak myślę, że jest to cel naprawdę wart zachodu.”

“Zapamiętajcie sobie więc raz na zawsze: nie ma czegoś takiego jak sytuacja bez wyjścia. Nie istnieje takie bagno, z którego nie moglibyśmy o własnych siłach się wygrajdać. Małymi, dziecięcymi kroczkami, możemy bardzo łatwo wrócić na odpowiednie tory. ”

dynia-przepisy

Oczywiście było również kilka przepyszności. Opartych głównie na dyni, bo w październiku i listopadzie czyha na nas na każdym kroku. A wiadomo, że to co sezonowe, to najlepsze.

naturalne-kosmetyki

Pojawiły się również 2 wpisy, typowo kosmetyczne i raczej kobiece.

Wpis w którym uzewnętrzniłam się na tyle, że pokazałam Wam całą zawartość swojej kosmetyczki i omówiłam moją codzienną pielęgnację.

Polecałam Wam również czarny sezam, jako składnik maseczki jak i owsianki. Smakuje nieziemsko, serio!

minimalistyczna-szafa

Były również 4 kolejne zestawienia Minimalistycznej Szafy:

instagram-jesień

Na inastagram wrzuciłam też kilka kadrów typowo jesiennych. Dopełnieniem ich były wpisy, również jesienne.

“Wiem jednak, że wiele osób wraz z nadejściem września lub października, czuje się co najwyżej średnio. Bo to szkoła, bo studia, bo mało słońca, bo deszcz, bo smutno.

Jednak tutaj jak zawsze i jak ze wszystkim – wiele zależy od naszego nastawienia. Zamiast snuć się z konta w kąt warto jest znaleźć sobie takie rzeczy, które warto jest robić jesienią. I to zwłaszcza jesienią. I dodać tym samym smaku do naszego życia.

Ja mam swoją listę moich ulubionych rzeczy, które warto robić jesienią i bardzo chętnie się nią z Wami podzielę.”

Garść cudownych inspiracji. Można je wykorzystać również za rok ;) Albo! do jesiennej dekoracji mieszkania – jest cała masa projektów DIY. Łatwych jak 2+2 :)

Cała góra inspiracji. Można z nich zrobić prezenty dla gości weselnych, jak również cudowne upominki dla najbliższych. Z okazji Świąt, Mikołajek… lub bez okazji. Niektóre jadalne inne po prostu fajne, ale wszystkie bardzo łatwe ;)

instagram

Tyle u mnie, teraz szybki przegląd tego co dzieje się w intrnetach. Kilka wpisów które zapadły mi w pamięć, czyli co w sieci piszczy:

  • “I możesz być atrakcyjna, pachnieć mleczkiem kokosowym, pracować na czternastym piętrze wieżowca i dobrze sobie radzić, ale będziesz walić głową w mur dopóki nie zrozumiesz, że ludzie przychodzą i odchodzą. Tylko ze sobą spędzisz każdy dzień i lepiej żebyś była kimś kogo lubisz. To dlatego szacunek jest ważniejszy od utrzymania przy sobie kogoś, kto sprawia, że trzeba dokonać wyboru między nim, a podeptaniem siebie.” – czyli świetny tekst u Michała z Volantification, o tym czego brakuje kobietom.
  • “Zanim powiemy sobie, jakim językiem pisać, to zatrzymamy się jeszcze na chwilę i zniszczymy Wasze marzenia. Bo to nie jest tak, że to, że chodziliście do szkoły, oznacza od razu, że umiecie pisać. Spisanie na kartce listy zakupów różni się od pisania bloga. Można znać litery alfabetu, zasady ortografii i interpunkcji oraz najpiękniej na świecie recytować wybrany psalm, ale od tego do dobrego blogera droga bardzo daleka.” – czyli Asia z Wyrwanezkontekstu i poradnik o tym jak pisać teksty na bloga.
  • “Tak jak ranek służy rozkręceniu energii, wieczorem dobrze by było ją choć mniej więcej wytracić. […] Stąd zainteresowanie odpowiednimi, zdrowymi rutynami pomagającymi z każdego dnia wycisnąć te dodatkowe parę punktów satysfakcji i dobrostanu. Jeśli też masz w życiu ochotę na coś więcej ponad bieg do przodu, oto lista siedmiu rzeczy, które warto zrobić po siódmej wieczór.” czyli Andrzej Tucholski i “7 rzeczy do zrobienia po 7. wieczór“.
  • “Czego tak naprawdę chcesz? Długo zajęło mi odpowiedzenie sobie na to pytanie, ale gdy już to zrobiłam, poczułam, jakby zdjęto ze mnie ogromny ciężar. W końcu poczułam, że jestem tu i teraz, przestając żyć zaplanowanym dla siebie życiem. Przestałam żyć przyszłością. Pomogły mi w tym moje stare notatki, jeszcze z czasów spotkań z rozwoju osobistego. Znalazłam kilka pytań*, na które bardzo rzetelnie starałam się odpowiedzieć, a dopiero później zaczęłam składać je w sensowną całość.” – czyli Ada z alabasterfox.pl i “Co najgorszego może się stać.”
  • “Witam was na Pojedynku Mistrzów Ciekawostek Daremnych, który powstał, by zaspokoić w was potrzebę nie tylko bezglutenowego chleba, ale także wirtualnych igrzysk. W puli nagród, które czekają na najlepszych, znajdują się: blask chwały, moje szczere gratulacje oraz zaprezentowanie sylwetki najdzielniejszego z graczy Jej Majestatowi Kici. Czy są wśród nas śmiałkowie, którzy odważą się podjąć tego nie lada wyzwania i odpowiedzieć na pięć pytań z wiedzy ogólnej, szczególnej, a przede wszystkim – kompletnie nieprzydatnej? Jeśli tak, zapraszam na arenę!” – czyli 5 szybkich pytań z wiedzy nieprzydatnej u Kasi Ganor.

I jako wisienka na torcie – moje ostatnie odkrycie muzyczne. Tak bardzo żałuję, że poznaliśmy się tak późno ;)

Tak wyglądał mój październik. Mam nadzieję, że listopad będzie równie wspaniały :)

Dajcie znać jak Wam minął ten czas. I trzymajcie się ciepło, listopad bywa już bardzo zimowy :)

IMG_20151101_104342

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

 

No more articles
Close