Wspomnienia to jedne z tych niewielu rzeczy, nad którymi mamy władzę. Składają się na nie miejsca i ludzie. Niektórych z nich już w naszym życiu zabrakło. Nie pozwólmy jednak by zabrakło dla nich miejsca w naszych sercach. To dzięki nim tu jesteśmy. I jesteśmy właśnie tacy.

Są osoby, które wypełniły kiedyś znaczącą część naszej rzeczywistości. Rodzice, czytający bajki do poduszki, pomagający nam stawiać pierwsze kroki. Torujący nam drogę, przecierający szlaki, będący wzorem i ideałem. Dziadkowie, do których biegliśmy zawsze, gdy coś przeskrobaliśmy, z prośbą by kryli nas przed rodzicami. Ci potajemnie nas rozpieszczający i doceniający nasz każdy, nawet ten najmniejszy sukces. Przekazujący tajemną wiedzę o świecie i uczący nas doceniać jego piękno. Bliżsi i dalsi krewni i znajomi, których przez różnego rodzaju zrządzenia losowe nie ma już z nami.

To oni uczyli nas wierzyć w marzenia i w nas samych. Pomagali wstać po każdym upadku. Zapewniali, że nawet po najgorszej burzy, przychodzi słońce.

W takim dniu bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę z nieuchronności przemijania. Jednak to właśnie ona, daje nam również nadzieję na lepsze jutro. Bo nic nie trwa wiecznie. My przemijamy, ale przemijają również nasze problemy. To co jest tu i teraz, jutro będzie tylko wspomnieniem. Dbajmy jednak o to by było tym dobrym.

 

wszystkich-świętych

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close