“Jeśli jest coś pięknego, jeśli dwoje ludzi się kocha, jeśli są szczęśliwi, to się nie szuka niczego innego, żadnego substytutu. Kiedy byłam zakochana, miałam gdzieś facetów, inni mężczyźni zupełnie mnie nie obchodzili, nawet gdyby stanął przede mną książę na białym koniu, pewnie bym nie zauważyła. Liczył się on i tylko on. I to jest najważniejsze: być z kimś i nie szukać wrażeń na boku. Być z kimś tak na sto procent, całym sobą.” – Gabriela Gargaś, “Jutra może nie być”

Dziś kolejny krok Maratonu Minimalisty. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy i nie wiesz o co chodzi – patrzymy tutaj :)

Wiem, że zaczęłam od miłosnego cytatu, ale dziś nie będzie wcale miłośnie. A przynajmniej nie dosłownie.

Tak naprawdę polecam zwrócić uwagę przede wszystkim na koniec cytatu:

“…być z kimś i nie szukać wrażeń na boku. Być z kimś tak na sto procent, całym sobą.”

Ja wiem, że ile ludzi, tyle interpretacji. I że tego co autor miał na myśli raczej się nie dowiemy. Ale ja to widzę trochę tak, że powinniśmy uczyć się być z tymi, którzy są nam bliscy, tak na 100%. A nie słuchać tylko jednym uchem, ze wzrokiem wbitym w ekran.

Zadanie na dziś, na TERAZ, a nie na jutro czy na później (obojętnie kiedy to czytasz): wyłącz komputer, telewizor, wywal smartfona za kanapę. Bo przecież skoro to czytasz, wcale nie jesteś w tej chwili śmiertelnie zapracowany(a), nie oszukujmy się. I bądź z tą drugą osobą (osobami) całym sobą. Nie tylko ciałem, ale też duchem i wszystkimi myślami.

Nie ważne czy będzie to Twój chłopak, mąż, dziewczyna, żona, mama, tata, dziecko, dziadek czy babcia. Może być nawet kot.

Bądź offline, bądź na 100%.

I to nie tylko dzisiaj.

Jeśli czytasz teraz ten wpis, to znaczy, że tak naprawdę nie masz co robić. I że najzwyczajniej w świecie zabijasz czas, konkretnie mówiąc niedzielny wieczór, siedząc przed monitorem. Polecam więc w trybie nał wyłączyć komputer i zająć się tym, co naprawdę ważne.

Można pić kawę, spacerować, rozmawiać, albo po prostu przytulić się, pozostając w milczeniu.

W całym tym naszym współczesnym zgiełku, wspólna chwila ciszy jest na wagę złota. 

A jeśli mimo wszystko mówisz sobie, że zaraz, że potem, że jutro, to koniecznie poczytaj o nieodkładaniu życia na później. Może zmienisz zdanie choć trochę

 


Wszystkie pozostałe kroki Maratonu Minimalisty znajdziesz tutaj :)

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to znajdź mnie proszę tutaj:

I dołącz do naszej Tajnej Grupy na Facebooku

Albo zapisz się do darmowego newslettera, aby otrzymywać dodatkowe materiały i treści.

 

 

No more articles
Close